«Ні — схематозу по захопленню землі на центральному проспекті!» — електронну петицію до міської ради із такою назвою подали на реєстрацію мешканці будинків №29, №33 та інших на проспекті Університетському (раніше Гагаріна), повідомляє депутат міськради Кривого Рогу Наталія ШИШКА. Однак її було відхилено ще на стадії модерації. Це значить, що на сайті електронних петицій для збору підписів з’явитись їй не судилося
Посилаючись на зміни, які було внесено в Порядок розгляду петицій до міської ради, на підставі висновку юридичного управління міськвиконкому так вирішила постійна депутатська комісія з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності на чолі з обраною від ОПЗЖ депутаткою Євгенією Палій. Мовляв, петиція не підлягає оприлюдненню, оскільки порушене в ній питання як начебто не стосується повноважень місцевого самоврядування.
В петиції йдеться про надання земельної ділянки у безпосередній близькості до багатоквартирних будинків під будівництво чотирьох гаражів.
Підставою для набуття прав на оренду земельної ділянки в офіційних документах вказано право власності забудовника, доглядача кладовища Західного Данила Варицького на як начебто розташоване там нерухоме майно у вигляді недобудованого гаража готовністю 25%.
Насправді ж на наданій в оренду під розміщення гаражів земельній ділянці знаходиться чаша відкритого плавального басейну, засипана землею і перетворена на клумбу, відомості про яку відсутні у реєстрі комунального майна територіальної громади міста.
Не бажаючи мати біля своїх будинків гаражі замість зони відпочинку та провівши власне розслідування, мешканці будинків по пр. Університетському в тексті петиції зазначили, що право власності на неіснуючий недобудований гараж готовністю 25% було набуто на підставі технічного паспорта від 27.07.2022 і дозволу на виконання будівельних робіт від 22.11.2010.
Вони вважають, що реєстрація права власності має ознаки порушення Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», оскільки технічний паспорт є сфальсифікованим документом, а державна реєстрація прав на недобудований гараж відбулась за відсутності документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою на момент її здійснення. Земля була надана в оренду рішенням Криворізької міської ради №1778 від 24.02.2023 вже після реєстрації міфічного об’єкта незавершеного будівництва.
На думку авторки петиції Наталії Лукашук та її сусідів, ситуація має ознаки незаконного захоплення комунального майна у вигляді земельної ділянки.
Вони обурені тим, що під час зустрічі мешканців з представниками міськвиконкому на ділянці під забудову ті не виявили зацікавленості і бажання розібратись, а акту обстеження земельної ділянки чи протоколу зустрічі так і не надали.
«Яким буде наступний крок замовника цього будівництва? Оформити технічний паспорт на багатоквартирні будинки нашого міста, з яким він зможе зареєструвати право власності на них? Прийде з цим правом власності до наших домівок і скаже, що є власником наших квартир? А міськвиконком відповість, що законність документів забудовника перевіряти не зобов’язаний? Чи, можливо, будівництво гаражів замість скверу стане черговим етапом МАФізації нашого міста? Чий двір стане наступним?» — говориться в тексті неоприлюдненої петиції.
Петиція містила вимогу оскаржити в судовому порядку правомірність державної реєстрації прав на нерухоме майно — недобудований гараж готовністю 25%, який начебто розташовано на ділянці, що знаходиться у комунальній власності між будинками 29, 33, 31 по проспекту Університетському.
А також скасувати рішення міської ради №1778 від 24.02.2023 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, реєстрацію права комунальної власності на земельні ділянки й надання їх в оренду» в частині затвердження проекту землеустрою за адресою пр. Університетський, буд. 33, гараж 2. Розірвати в односторонньому порядку договір оренди земельної ділянки №2023173 від 22.03.2023 з громадянином Варицьким Д.В.
Тобто, міська рада і дозвіл давала на розробку проєкту землеустрою, і затверджувала його. Та й взагалі на кожній сесії міської ради левову частку порядку денного складають саме земельні питання. А чиновники з депутатами вішають локшину громадянам, що порушене петицією питання не належить до повноважень міської ради.
Громадяни кажуть чиновникам: ідіть в суд, бо у вас з-під носа в зухвалий спосіб поцупили земельну ділянку комунальної власності.
А юридичне управління міськвиконкому і депутати провілкулівської більшості кажуть: рішення міської ради про відведення землі Варицьому через суд не скасовано, отже, відповідає чинному законодавству, а відтак піддавати його сумніву немає причин.
Чому дивуватись, якщо на останній в часі сесії міської ради відводилась земля на Сонячному, 25 Б «для розміщення існуючої автостоянки», якою на пару володіють донька заступника міського голови Катриченка та мати директора комунального підприємства КП «Ритуал Сервіс Плюс» Васільєва?
Тут теж не без питання: як без аукціону і попереднього відведення землі могла з’явитись автостоянка, право власності на яку зареєстроване 15 січня 2024 року?
Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг