В італійців є новорічна традиція викидати старі меблі, щоб позбутися усього зайвого. На збагачувальній фабриці ЦГЗК в Кривому Розі за це відповідають дешламатори – обладнання, яке відділяє якісну руду від порожніх немагнітних часток
Цьогоріч процес стане ще ефективнішим – адже на дільниці фільтрації встановили новий дешламатор МД-12. Заміну техніки проводили поетапно та частинами, для чого, зокрема, знадобилася чітка та синхронна робота двох кранів. Завдяки високій кваліфікації кранівниць монтаж нового дешламатора пройшов без ускладнень.
Наразі обладнання вартістю понад 11 млн. грн. вже пройшло випробування та працює за основною технологічною схемою.
У процесі збагачення залізних руд дешламатори використовуються для відділення порожніх немагнітних часток від основного промпродукту. Досвід використання їх у технологічному процесі доводить, що це ефективне обладнання для згущення залізних концентратів перед фільтруванням.
На збагачувальній фабриці ЦГЗК на різних стадіях подрібнення та збагачення задіяні дешламатори трьох модифікацій: МД-5, МД-10 та МД-12 загальною кількістю 28 одиниць.
Зокрема на дільниці фільтрації застосовуються п’ять найбільших дешламаторів типорозміру МД-12. Через незадовільний технічний стан металоконструкцій обладнання №11 було прийняте рішення провести його заміну.
Роботи виконували у межах інвестиційної програми 2024 року. Аби не переривати виробничий процес, фахівці виконали тимчасове переключення ліній живлення, щоб перерозподілити основне навантаження між чотирма справними дешламаторами дільниці.
Встановленню нового обладнання передував демонтаж попереднього. Електротехнічний персонал фабрики провів відключення усієї кабельно-провідникової продукції від двигунів та пультів керування. Опісля поетапно демонтували двигуни, редуктори обертання та підйому граблин, основний міст, вал, граблини та чан дешламатора.
Останній, через великий розмір, виймали частинами з допомогою крану.
Сегменти нового чану підвозили на комбінат також частинами. Почали з монтажу основних чотирьох сегментів бортів дешламатора, вже після цього змонтували днище.
Наступним був міст. Це була найскладніша частина процесу. Його монтували одночасно двома кранами. Це вимагало чіткої синхронної роботи від кранівниць: одночасного підйому, перевезення, опускання. При цьому не можна було зачепити чи пошкодити обладнання, адже монтажні роботи проводилися у діючому цеху.
Перед запуском нового обладнання в роботу провели гідровипробування задля перевірки міцності зварювальних швів. Результатом лишилися задоволені. Наразі дешламатор МД-12 №11 працює за основною технологічною схемою.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг