В Кривому Розі травнева сесія міськради ухвалила…

Петицію щодо розриву договорів оренди з церквами Криворізької єпархії УПЦ (мп) не підтримано. Порядок найменування (перейменування) геонімів на честь загиблих захисників України, внесений повторно, знову знято розгляду. Такі, зокрема, результати травневої сесії міської ради, яка відбулась, як і зазвичай у період воєнного стану, у закритому режимі, повідомляють в Кривому Розі Наталія ШИШКА та «Домашня газета»

010623 15 min

ПОЧЕСНІ Є, ПОРЯДКУ НЕМА

Міська рада одностайно ухвалила рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кривого Рогу» захисникам Героям України Олегу Грудзевичу, Сергію Старченку, Інні Дерусовій (посмертно), Віктору Оцерклевичу (посмертно), а також художнику-живописцю Миколі Рябоконю.

А от Порядок найменування (перейменування) геонімів міста на честь загиблих захисників України не ухвалено і цього разу. Проект рішення про його затвердження було знято з розгляду, як сказав в. о. міського голови Юрій Вілкул, на прохання депутатки Вікторії Третяк, яка внесла цей проект рішення і яка на цій сесії була відсутня. Всього в роботі сесії взяли участь 44 депутати із 54-х.

Одним з ухвалених рішень внесено зміни в чисельність виконавчих органів ради. Як було озвучено, департамент освіти та науки виконує значний обсяг робіт по облаштуванню найпростіших укриттів у школах і дитсадках та по відновленню освітнього процесу. Тому чисельність цього структурного підрозділу збільшено на дві одиниці.

На таку ж кількість збільшено чисельність управління культури — у зв’язку з покладенням на цей структурний підрозділ повноважень з охорони культурної спадщини, збільшенням та складністю робіт.
Штатні одиниці, які були вакантними, взяли в інших структурних підрозділах, не збільшуючи їх загальну чисельність, яка і так вражає: за рахунок бюджету у міськвиконкомі утримується 862 чиновники. Це не рахуючи районних.

НА ОБОРОНУ, КНИЖКИ, ВАЛІДАТОРИ У СОЦЗАХИСТІ

Внесено зміни в бюджет громади, згідно з якими надано субвенцію державному бюджету на підтримку сил оборони на 20 млн. грн. Ці кошти буде спрямовано військовій частині на ремонт військової техніки та озброєння, закупівлю засобів зв’язку, розвідувальних засобів та техніки. На 1,6 млн. грн. надано субвенцію державному бюджету для 3-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області на матеріально-технічне забезпечення.

На заходи з обліку соціальної допомоги мешканцям міста спрямовано 324,2 тис. грн — ідеться про експериментальну видачу продуктових наборів з використанням багатофункціональної електронної «Картки криворіжця». Департамент соцполітики має намір спрямувати ці кошти на інформаційну підтримку та обслуговування 140 валідаторів у 27-ми пунктах видачі.

Також кошти спрямовано: на здійснення експертної грошової оцінки земельних ділянок, що підлягають продажу, — 70 тис. грн; на ремонтні роботи у гуртожитку на вул. Миколи Світальського, де 8 травня сталася пожежа, — 1 млн. 38 тис. грн. Гуртожиток згідно з проектом не є газифікованим, для приготування їжі там використовуються електричні плити, і, за словами директора департаменту розвитку інфраструктури міста Івана Карого, внаслідок пожежі там кілька поверхів залишились без енергопостачання.

В рамках затвердженої урядом стратегії розвитку читання на поповнення бібліотечних фондів спрямовано 195,8 тис грн, на придбання ноутбуків для бібліотек — 112,3 тис. грн. Бібліотечні фонди обіцяють поповнити актуальними українськомовними книжками, а також літературою, адаптованою для осіб з інвалідністю з порушеннями зору.

Змінено цільове призначення субвенції обласному бюджету для Криворізької станції екстреної медичної допомоги в сумі 405 тис. грн — її буде спрямовано на технічне обслуговування і ремонт санітарного автомобільного транспорту. Збільшено дотацію Покровському району в сумі 3 млн. грн. на ліквідацію звалищ.

Загальний обсяг бюджету громади на поточний рік в результаті усіх змін складає по доходах 9 млрд. 110 млн. грн., по видатках — 10 млрд. 349 млн. грн.

Є КЕРУЮЧИЙ — БУДЕ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК?

Ухвалено рішення щодо індустріального парку «Кривбас», який створюється-створюється, та ніяк не створиться уже 10 років. Втім, як заявляє в. о. міського голови Юрій Вілкул, з ухваленням нового, нормального закону про індустріальні парки перспектива того, що у Кривому Розі буде створено індустріальний парк «Кривбас», є цілком реальною.

А поки що КП «Інститут розвитку міста» визнано переможцем конкурсу з вибору керуючої компанії для індустріального парку «Кривбас». Це комунальне підприємство було єдиним претендентом, який подав заявку на участь у конкурсі.

Саме йому тепер належить забезпечити створення та функціонування індустріального парку. Для цього комунальному підприємству в оренду на 10 років надається земельна ділянка площею понад 26 гектарів на вул. Фабричній у Покровському районі для розміщення та експлуатації будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Нагадаю, що створення індустріального парку має на меті забезпечити економічний розвиток та підвищити конкурентоспроможність міста, залучити інвестиції, створити нові робочі місця, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб, сприяти розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

РЕМОНТ ТЕРЦЕНТРУ — ЗА НОРВЕЗЬКІ ГРОШІ

Міська рада надала згоду на укладення Меморандуму взаєморозуміння між представництвом Норвезької ради у справах біженців в Україні, міською радою та комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Тернівському районі». Передбачається, що на виконання цього меморандуму буде здійснено капітальний ремонт будівлі терцентру за адресою вул. Доватора, 1-Б.

За період з початку повномасштабної війни, за даними департаменту соціальної політики, в цій установі перебувало близько 150 внутрішньо переміщених осіб, у більшості особи з інвалідністю, у тому числі на інвалідних візках, лежачі хворі та маломобільні¸ які потребують цілодобового догляду та постійної сторонньої допомоги. Підписання меморандуму дозволить залучити іноземні інвестиції у капітальний ремонт будівлі.

Також на цій сесії міська рада дала згоду на безоплатне прийняття в комунальну власність десяти бензинових генераторів на 8,5 кВт, що перебувають у віданні КП «Енергопостачання» Дніпропетровської облради, зі спільної власності територіальних громад області у комунальну власність громади. Генератори розподілено між КП «Кривбасводоканал» (6 шт.), «Міський тролейбус» (2 шт.) та «Швидкісний трамвай» (2 шт.).

КРИВОРІЗЬКІ ПАМ’ЯТКИ: ОХОРОНЯТИ ЧИ ДЕМОНТУВАТИ?

Ще одним рішенням міська рада за погодженням з Міністерством культури поклала повноваження з охорони культурної спадщини на управління культури. Підставою для ухвалення такого рішення «з метою забезпечення належної охорони культурної спадщини» стало розпорядження голови обласної облдержадміністрації ще від 16 липня 2020 року, згідно з яким визначити структурний підрозділ з охорони культурної спадщини слід було ще до 21 липня 2020 року.

Немає сумнівів, що ухвалення міською радою цього рішення пов’язане з необхідністю виконання у найближчі місяці Закону України »Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів».

Однак начальник управління культури Наталя Стрига ще не була готова публічно відповідати на питання, яким чином пам’яткоохоронна діяльність торкнеться, скажімо, пам’ятників Пушкіну, Лермонтову, прикордонникам в парку Ювілейному, воїнам-інтернаціоналістам в районі зупинки громадського транспорту «Четверта дитяча лікарня», пам’ятника Маргелову. Чи будуть вони прибрані з публічного простору? На разі це питання залишається відкритим. Як використовуватиме надані йому повноваження відділ культури, громадськість побачить уже найближчим часом.

— Усунення всіх пам’яток, які повинні бути усунуті з публічного простору, буде здійснюватись відповідно до законодавства за погодженням з центральним органом. Якщо це пам’ятка. Пам’ятка — це те, що охороняється законом. Є пам’ятки державного значення, є місцевого. Якщо це не пам’ятки, то вони мають інший порядок усунення із культурного і публічного простору. Так, ми будемо займатися цими питаннями також, — сказала пані Стрига.

ПРО ЩО НЕ В КУРСІ — ТО БРЕХНЯ

На цій сесії згідно з ухваленим рішенням поповнився Перелік другого типу об’єктів комунальної власності — це ті, які передаються в оренду без аукціону за 1 грн. в рік. Так, частина міської дитячої бібліотеки на пр. Поштовому надається під розміщення Центру підтримки тимчасово переміщених осіб м. Нової Каховки. Приміщення комунальної стоматології на пл. Визволення — під розміщення кафедри Дніпровського державного медичного університету.

При розгляді проектів рішень, що стосуються майна, мною було порушено питання про орендні відносини між комунальними некомерційними підприємствами охорони здоров’я.
Вторинна медицина орендує у первинної, при цьому неспроможна платити цю оренду, боргує, через це їх кудись там переселяють, ущільняють.

При цьому і одне, і друге підприємство є комунальними, а предметом оренди є об’єкти комунальної власності. Чи не могло б управління комунальної власності міста спільно з відділом охорони здоров’я відпрацювати це питання системно, щоб виключити ці всі моменти і зняти питання цих боргів? — так було поставлено питання у сесійній залі.

Однак замість того, щоб дати відповідне доручення щодо порушеної депутатом проблеми, в. о. міського голови Юрій Вілкул заявив, що інформація не відповідає дійсності, нічого такого немає. Водночас начальник управління комунальної власності міста Сергій Волошиненко заявив, що це питання можна вирішити без оформлення договірних відносин, шляхом надання приміщень одних медичних закладів для використання іншими шляхом передачі їх в оперативне управління чи господарське відання.

Однак на ділі таким чином воно чомусь не вирішується. Щодо оплати за оренду комунального майна комунальні підприємства навіть позиваються одне до одного до суду.

Так, першого березня цього року господарський суд закрив провадження у справі за позовом комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №6» Криворізької міської ради до комунального некомерційного підприємства «Криворізька міська дитяча лікарня №4» Криворізької міської ради про стягнення 98 983,55 грн орендної плати за договором оренди об’єктів комунальної власності міста від 03.02.2020 №3д-17.

Відповідну ухвалу було винесено після того, як боржник свою заборгованість погасив. В ухвалі суду йдеться, що 9 лютого 2023 року комунальне некомерційне підприємство «Криворізька міська дитяча лікарня № 4» сплатило на рахунок позивача заборгованість з орендної плати за 2021 та 2022 роки у розмірі 132 739,03 грн., з яких 98 983,55 грн (спірна сума) було зараховано в погашення заборгованості з орендної плати за договором оренди об’єктів комунальної власності міста.

Та що коли побачите цю інформацію в Єдиному реєстрі судових рішень, не вірте своїм очам. Юрій Григорович сказав, що брехня, значить, брехня.

ВОЛОНТЕРАМ ТАКИ ДАЛИ ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО

Знайшло своє вирішення на цій сесії питання включення в Перелік другого типу об’єктів комунальної власності для передачі в оренду без аукціону за 1 грн. в рік комплексу нежитлових будівель за адресою вул. Лермонтова, 60.

«Домашняя газета» нещодавно писала, що у ГО «Криворізька асоціація учасників бойових дій та учасників АТО», яка розгорнула за цією адресою один з найбільших у місті волонтерських хабів по наданню різноманітної допомоги військовим та тимчасово переміщеним особам, понад півроку тому закінчився договір позички.

І КП «Парковка й реклама» неодноразово попереджало цю громадську організацію про необхідність звільнити приміщення, а в разі наміру використовувати їх надалі — виходити на аукціон, що пов’язано зі значними фінансовими витратами.

Результат не забарився: уже на травневу сесію було підготовлено проект рішення про включення комплексу нежитлових будівель за адресою вул. Лермонтова, 60 до переліку другого типу. І вніс цей проект рішення — та да да там! — депутат від Блоку Вілкула Олександр Піскун, який не пропустив нагоди «навішати собі орденів».

— Хочу з задоволенням відзначити, що порушене мною на минулій сесії міської ради питання знаходить сьогодні своє вирішення саме в той спосіб, який було мною озвучено. Не має жодного значення, хто вніс проект рішення, — головне, що питання вирішується.

Наталія ШИШКА,
«Домашня газета»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога