В Кривому Розі відходи виробництва дріжджів використовують на ГЗК для…

Experimentum crucis або вирішальний досвід. Він дозволить екологам ІнГЗК визначити – хто переможе у боротьбі з пилоутворенням на хвостосховищі, повідомляє прес-служба Метінвест Кривий Ріг

170823 17 min

В арсеналі інгульчан натепер вже є ефективний намив сухих карт, привантаження їх кварцем, обробка гуматовими реагентами і навіть закріплення поверхонь посівами жита. Але пошук нових методів приборкування сипучих поверхонь на ГЗК в Кривому Розі триває.

Нині випробовують на міцність органічні залишки з дріжджового заводу. Рідина, в якій вирощувалися дріжджі, вже використовується на підприємстві при засіванні степовими травами укосів відвалів і дамби хвостосховища.

До неї додають насіння і цю суміш наносять на поверхні.
Речовини, що містяться у рідині, при висиханні приклеюють насінини і живлять їх під час проростання. Саме через цей «клейкий» ефект культуральну рідину вирішили використати на сухих картах для закріплення верхнього шару пісків.

Фахівці обробили моторозпилювачем експериментальну ділянку, а тепер спостерігатимуть за результатом. Якщо задумане справдиться, рідкий мул використовуватимуть у промислових масштабах.

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога