В Кривому Розі введено в експлуатацію сучасний турбокомпресор DALGAKIRAN

Як повідомляє прес-служба Метінвест Кривий Ріг, ЦГЗК завжди був одним з перших у впровадженні інноваційних енергоефективних технологій

010823 2 min

У межах співпраці з YASNO Efficiency на комбінаті в Кривому Розі ввели в експлуатацію нове обладнання – сучасний енергоефективний турбокомпресор типу TRE60M2E виробництва компанії IHI DALGAKIRAN.

У процесі впровадження на ЦГЗК заходів з енергозбереження було суттєво зменшено витрати споживання стисненого повітря, за рахунок цього з’явилася необхідність більш глибокого діапазону регулювання його подачі.

Турбокомпресор ТК-250 не має системи автоматичного регулювання споживання стисненого повітря. А на новому обладнанні діапазон становить від 100 до 170 кубічних метрів на хвилину.

Тож відтепер сучасний турбокомпресор працюватиме в оптимальних режимах з максимальною енергоефективністю, що забезпечує зменшення споживання електричної енергії за рахунок зменшення питомої витрати електричної енергії на виробництво 1 м.куб. стисненого повітря на 0,042 кВт∙год/м.куб.: питома витрата турбокомпресором ТК-250 складає 0,118 кВт∙год/м.куб., новим сучасним компресором TRE60M2E IHI DALGAKIRAN складає 0,076 кВт∙год/м.куб.

Це забезпечує зменшення споживання електричної енергії на 2,9 млн. кВт∙год на рік та економію у розмірі 11 млн. гривень на рік.

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога