Історія будівництва лінії швидкісного трамвая в Кривому Розі бере свій початок з 1974 року. На ділянці від станції «Мудрьона» (Саксаганський район) до житлового масиву «Соцмісто» (Металургійний район) було виявлено плавуни, які значно ускладнювали процес будівництва тунелю, розповідають в КП «Швидкісний трамвай»
Для прокладання конструкцій тунелю на проспекті Металургів в Кривому Розі довелося побудувати спеціальну компресорну станцію для заморожування ґрунту.
Під час проведення будівельних робіт використовувалася різноманітна спеціальна техніка.
Однак, найбільш затребуваною технікою виявилася мотодрезина, яка була модернізована для створення більш комфортних умов праці та використовувалася разом з причіпним візком.
На візку розміщувалася компресорна установка, насос для подачі цементного розчину та інше технологічне обладнання для виконання спеціальних будівельно-монтажних робіт.
Після введення в експлуатацію лінії швидкісного трамвая мотодрезини з технологічним обладнанням використовувалися технічними службами підприємства для утримання в технічно справному стані конструкцій тунелю, інженерних комунікацій і обладнання.
За ініціативою робітничого колективу одну з мотодрезин (інвентарний номер 2428, відповідальний Смішко О.А.), яка на даний час відпрацювала свій ресурс, встановлено перед в’їздом на територію депо №2, як пам’ять про будівництво першого в Україні підземного трамвая.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг