В Кривому Розі за арматуру для шкільного укриття переплатять 5 млн. грн.

Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради 12-го квітня уклало угоду з ТОВ «Сапсан-КР» на нове будівництво протирадіаційного укриття на території Криворізького ліцею №123, повідомляє Проєкт DOZORRO

Бетонні роботи з використанням арматури

Вартість робіт склала 57,65 млн грн.
У закупівлі ТОВ «Сапсан-КР» було єдиним учасником та запропонувало ціну на 0,15% нижчу від очікуваної вартості.

У тендерній документації замовник встановив вимогу для учасників надавати у складі тендерної пропозиції акт відвідування та огляду об’єкта. Така вимога є потенційно дискримінаційною, адже замовники можуть використовувати її, щоб звузити конкуренцію та створити перешкоди для «непотрібних» учасників на торгах.

До кінця поточного року підрядник має побудувати протирадіаційне укриття на території Криворізького ліцею №123 по вулиці Миколаївське шосе, 18 м. Кривий Ріг.

У кошторисах значна частина коштів припадає на гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А-ІІІ різних діаметрів за 53 203 – 53 235 грн/т (усі ціни вказано з ПДВ). Компанія «Метінвест-СМЦ» таку арматуру продає по 33 700 грн/т, Iron World — по 28 450 грн/т (по 31 864 грн/т безготівковий розрахунок), а «Сталь Союз» – по 28 500 грн/т.

Днями Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міськради замовило будівництво дитсадка №38, вказавши в кошторисі арматуру класу А-ІІІ, діаметр 12 мм за 39 579 грн/т та арматуру класу А-ІІІ, діаметрів 16-22 мм по 42 769 грн/т.

Або ж у квітні Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради замовив капітальний ремонт покрівлі та утеплення фасаду житлового будинку у Дніпрі з арматурою в кошторисі за 41 336 грн/т.

Отже, переплата лише на арматурі може сягати 5 млн. грн.

На інших позиціях найменувань товару теж можна простежувати завищені ціни. Для прикладу, ґрунтовку глибокопроникну безбарвну Ceresit СТ 17 вписали в кошторис по 81,6 грн/л, на офіційному сайті Ceresit вона коштує 62 грн/л, що дешевше на 24%.

Або ж готовий важкий кладковий цементний розчин М150 врахували по 3 540 грн/куб. м. «Український продукт» пропонує цей розчин по 2 850 грн/куб. м, що на 19% дешевше.

Для подібних великих об’єктів будівельні матеріали мають закуповувати оптом.
І вартість мала би бути набагато нижчою від ціни в будівельному магазині.

«Варто розуміти, що ціни в кошторисах договору на будівництво не завжди фінальні. Остаточні можна побачити лише в актах, за якими замовник платить підряднику. Але загалом переплати більш імовірні, коли на старті закупівлі вартість завищена. Особливо коли тендерка містить потенційно дискримінаційні умови», — коментує фахівець з моніторингу публічних закупівель DOZORRO Ярослав Пилипенко.

Власником криворізького ТОВ «Сапсан-КР» є Богдан Лиманський. З 2016 року фірма отримала підрядів на понад 303 млн. грн., зокрема майже 143 млн. грн. у 2024 році.

DOZORRO буде стежити за виконанням цього договору і сподівається, що замовник і підрядник скоригують ціни у відповідність з ринковими.

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю Transparency International Ukraine і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Проєкт DOZORRO
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
26-04-2024 12:44:21

Джерело

Новости Кривого Рога