В Кривому Розі заплатили 1 млн. грн. за екомоніторинг, дані якого недоступні

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», за техобслуговування станцій екомоніторингу криворіжці заплатили більше мільйона гривень. Дані з них вже рік засекречені

140523 1 min

Ще в березні комунальне підприємство «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради уклало договір вартістю 1 млн. 153 тис. грн. з ТОВ «Агентство цифрових інновацій» на послуги з проведення щорічного технічного обслуговування автоматизованої системи моніторингу якості атмосферного повітря Кривого Рогу.
Про це повідомляється в системі Прозорро.

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» замовило ремонт та технічне обслуговування обладнання, що відстежує ступінь забруднення криворізького повітря. В переліку робіт перевірка постів екомоніторингу, які є у комунальній власності:

ПАС № 1 – м. Кривий Ріг, вул. Ватутіна, буд. 37В. Аналізатори розміщено на будівлі управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської районної у місті ради;

ПАС № 2 – м. Кривий Ріг, вул. Юрія Камінського, буд. З Датчики установлено на будівлі Територіального органу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в місті Кривому Розі в Металургійному районі;

ПАС № 3 – м. Кривий Ріг, вул. Дніпровське шосе, буд. 11 – це адреса будівлі виконкому Довгинцівської районної у місті ради;

ПАС № 4 – м. Кривий Ріг, вул. Володимира Великого, буд. 32 – це будівля виконкому Саксаганської районної у місті ради);

ПАС № 5 – м. Кривий Ріг, вул. Нікопольське шосе. Датчики системи екомоніторингу розміщено на будівлі Станції швидкісного трамвая «Кільцева» (КП «Швидкісний трамвай»).

Всі ці міські пости знаходяться на певній відстані від криворізьких підприємств забруднювачів в межах жилої забудови.

Також підрядник за умовами договору має провести технічне обслуговування автоматизованого робочого місця – це комп’ютер з програмним забезпеченням «ЕКО Моніторинг» безпосередньо в КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». Робота має бути виконана протягом року.

Установка та цілодобова робота автоматичних станцій екомоніторингу передбачена умовами Міської екологічної програми. У Кривому Розі до війни було встановлено і працювало 5 міських постів автоматизованого спостереження (ПАС) та 13 приватних.
Перші були встановлені за гроші платників податків, другі — за гроші промислових підприємств ПГЗК, АрселорМіттал, КЗРК, «Суха балка» та компанії «Кривий Ріг Цемент».

Вся інформація з постів надходить і відображається на спеціальному ресурсі — модулі Екомоніторингу. Це онлайн-система, яка фіксує дані про рівень забруднення криворізького повітря, що передають всі пости – і приватні, і комунальні.

В реальному часі можна відстежувати та реєструвати ступінь забруднення повітря в тому чи іншому місті Кривого Рогу. Якщо аналізатори на постах екомоніторингу вимкнено або вони не працюють з технічних причин – система сигналізує відсутністю даних на сайті.

Зауважимо, що до війни доводилося дуже часто фіксувати технічні збої в роботі станцій по кілька днів або в певні часи.

Модуль Екомоніторингу розміщено на сайті Криворізького ресурсного центру.
Але сам сайт вже рік не працює.

Дізнатися, що саме фіксують датчики та аналізатори автоматизованих станцій спостереження громаді міста сьогодні в онлайн-режимі неможливо.

До речі, сайт КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» теж вимкнено. Що на цьому ресурсі було і є такого секретного, що можуть використати вороги України, – невідомо.

Аналітичний відділ якості атмосферного повітря, що є підрозділом КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу», на своїй сторінці в Facebook регулярно робить дайджести спостереження за атмосферним повітрям.

Але ці екозвіти більше схожі на метеорологічні зведення, а інформація про перевищення максимальних концентрацій забруднюючих речовин публікується постфактум. Цікаво, що, за даними цього відділу, з 13 постів екомоніторингу атмосферного повітря, що були у власності місцевих промислових підприємств, до щотижневих оглядів лабораторії спостережень потрапляє інформація лише з сімох.

Перевірити достовірність цих узагальнених даних сьогодні у криворіжців немає можливості.

ТОВ «Агентство цифрових інновацій» зареєстровано в звичайній квартирі багатоповерхівки в місті Київ з серпня 2019 року.

Власники компанії: мешканка міста Долинська Кіровоградськрї області Аліна Пивовар та Максим Сіліч з села Софіївка Фастівського району Київської області.

З березня 2020 року компанія працює на Прозорро, але її діяльність не виходить за межі Дніпропетровської області.

Головний замовник послуг компанії — Інститут розвитку міста Кривого Рогу.

Із довідки, що надала компанія на тендер, відомо, що ТОВ «Агентство цифрових інновацій» виконує в Кривому Розі також технічне обслуговування приватних станцій екомоніторингу – у даному випадку підприємства «Суха балка».

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога