В Кривому Розі збираються робити рекультивацію полігону побутових відходів

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», 29-го серпня Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради оголосив закупівлю робіт вартістю майже 1,5 млн. грн. з розробки проектно-кошторисної документації та проходження комплексної експертизи по об’єкту: «Рекультивація полігону складування твердих побутових відходів»

060923 15 min

Рекультивація полігону складування твердих побутових відходів планується за місцем розташування: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Центрально-Міський район, район колишньої шахти «Валявко-Південна» (нове будівництво)».

Закупівля проведена без використання електронної системи «Прозорро», тобто без конкурентної боротьби.

Розробляти проектно-кошторисну документація для рекультивації замовником було обрано ТОВ «Злато-буд» з Київщини. Згідно інформації в закупівлі, проектування та проходження комплексної експертизи планують завершити до 20 грудня 2023 року.

Текст договору в закупівлі не опубліковано.

Рекультивація – це штучне відновлення родючості грунту і рослинного покриву після техногенного порушення природи. Саме до таких проблемних місць належать території, вкриті товстим шаром сміття.

Площа сміттєвого полігону в районі колишньої шахти «Валявко-Південна» складає 7,5 га. Це другий за площею діючий полігон в місті, на який з 2017 року вивозять побутові відходи з частини Металургійного, Центрально-Міського та Інгулецького районів міста.

Вивезенням твердих побутових відходів в Кривому Розі займається ТОВ «Екоспецтранс», і полігони міста знаходяться в оренді у цього сміттєвого монополіста.

Обидва діючі полігони Кривого Рогу – і в районі колишньої шахти «Валявко-Південна», і в районі шахти «Криворізька» (колишня шахта «Родіна»), не відповідають нормам законодавства, бо не передбачають сортування відходів. Саме тому вони мають бути закриті та рекультивовані до 2025 року.

Ще в 2021 році Державна екологічна інспекція провела перевірку полігонів. Екоінспектори зафіксували, що проектна потужність полігонів вичерпана і вони переповнені, дозволів на складування відходів та нових паспортів на місця видання відходів від Дніпропетровської обласної державної адміністрації вони не отримали.

Тоді ж у 2021 році міська влада намагалася розпочати рекультивацію сміттєвого полігону в районі шахти «Валявко-Південна». Для земельної ділянки з кадастровим номером 1211000000:08:523:0007 міська влада затвердила містобудівні умови та обмеження.

Після отримання цього документу можна було починати розробку проекту.
Але гроші на виготовлення проектно-кошторисної документації рекультивації полігону твердих побутових відходів в районі шахти «Валявко-Південна» у Центрально-Міському районі міські депутати міськради погодили тільки в лютому 2023 року.

Додамо, що у звіті з виконання Міської екологічної програми за І півріччя 2023 року, який було оприлюднено у середині серпня, сказано, що розробка проектної документації з рекультивації полігону твердих побутових відходів в районі шахти «Валявко-Південна» вже здійснюється.

Виконавець проектувальних робіт з рекультивації ТОВ «Злато-буд».
Компанія має 34 види діяльності.
Засновник та директор компанії Печений Володимир Леонідович.
Він оформлений також як фізособа-підприємець.

Володимир Печений має сертифікат еколога-аудитора. Він також працює на кафедрі екологічного аудиту та технологій захисту довкілля Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.
Керівником кафедри значиться Тарас Іващенко.

1 серпня 2023 року ФОП Печений отримав замовлення на 1,5 млн. грн. від Департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації на розробку Регіонального плану управління відходами у Кіровоградській області.
Конкуренції цього разу також не було.

Згідно тендерної документації, еколог-підприємець Володимир Печений долучив до виконання підряду своїх колег по кафедрі – Григорія Шматкова, Володимира Шустя та Інну Громову (Денисенко).

Засновником Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Ректором навчального закладу є Олександр Бондар. Він, до речі, був науковим консультантом Іващенка, коли той в 2021 році захищав дисертацію.

На громадських засадах ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Бондар є помічником народної депутатки Олени Криворучкіної.

Олена Володимирівна балотувалася по виборчому округу Кривого Рогу від політичної партії «Слуга народу» і позиціонувала себе як екологиня. В Верховній Раді отримала посаду заступниці голови екокомітету.

ГО Криворізький Центр Розслідувань,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога