В Криворізькій гімназії №114 відкрито додаткове укриття

Як повідомило «Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради», для безпеки та комфорту навчання в Криворізькій гімназії №114 побудували додаткове укриття — збільшили кількість місць з 50 до 160

Додаткове укриття відкрито в Криворізькій гімназії №114

Завдяки тісній співпраці міста з міжнародними партнерами, у гімназії №114 успішно завершено оновлення та облаштування другого укриття.

Проєкт реалізований урамках ініціативи «КРИЦЯ: Підтримка відновлення Криворізького району», що фінансується Великим Герцогством Люксембург та впроваджується Люксембурзьким агентством з розвитку співробітництва (LuxDev) у партнерстві з консалтинговою компанією Proman.

Поява другого укриття на 110 місць — це ковток свіжого повітря для гімназії. Тепер у двох укриттях можна одночасно розмістити 160 дітей.

Сьогодні у Криворізькій гімназії №114 навчаються 573 дитини, з яких 78 знаходяться за кордоном.

Завдяки збільшенню місць в укритті навчання організовано у дві зміни: вранці займаються учні початкових класів, а у другій половині дня — учні 5-9 класів.

Тобто з тих учнів гімназії, які проживають в місті, лише 6 дітей за рішенням батьків навчаються онлайн.

Геннадій Русанов, керівник проєкту «КРИЦЯ», зазначив: «Це вже більше ніж 20-й заклад, який ми облаштовуємо в місті Кривий Ріг. Ми створюємо не лише укриття, але й нові простори для навчання, зокрема цифрового, а також нові приміщення в профтехах. Тому це лише початок нашого п’ятирічного шляху. Цього року ми плануємо відновити та покращити стан ще понад 20 укриттів, а також продовжимо створювати нові навчальні простори. Це дозволить не тільки забезпечити безпеку, але й покращити умови для більш якісного навчання, що відповідають потребам сьогодення та сприятимуть розвитку економіки міста».

Будівельні та ремонтні роботи мали комплексний характер і відповідали всім сучасним безпековим та санітарним нормам.

Зокрема, було виконано:

• Комплексне оновлення приміщень: капітальний ремонт підлоги, стін та стелі (від гідроізоляції та вирівнювання до антисептування, біозахисту та фінального оздоблення).

• Інженерні мережі: облаштовано нові системи водопостачання, каналізації, вентиляції, електропостачання та пожежної сигналізації, а також перенесено мережі опалення.

• Зонування простору: відгороджено приміщення для зберігання запасів питної води та облаштовано окрему кімнату для роботи медичного працівника.

• Санітарно-гігієнічний блок: встановлено сучасні кабінки, умивальники, змішувачі та сантехніку.

• Безпека та інклюзивність: влаштовано евакуаційний вихід та встановлено підіймальну платформу з електродвигуном для забезпечення безбар’єрного доступу.

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога