З початку повномасштабної війни Дніпропетровщина прийняла майже 400 тис переселенців. Понад 60% – з Донецької та Луганської областей. Аби посилити їхню підтримку, в області створять спеціальну програму. Працюють й над формуванням регіонального координаційного штабу з питань ВПО. Його мета – оперативне реагування на потреби переміщених, вирішення їхніх проблем.
«Дніпропетровщина – лідер за кількістю прийнятих переселенців. З повномасштабним вторгненням ми прихистили майже 400 тис ВПО. Серед них 89 тис дітей, 70 тис пенсіонерів та понад 200 тис осіб працездатного віку, – зазначила заступник начальника ОВА Ірина Грицай. – Маємо забезпечити потреби кожного».
Для цього збирають пропозиції від структур і департаментів облдержадміністрації. Вони увійдуть до регіональної програми з підтримки ВПО.
«Найголовніша проблема, з якою стикаються переселенці, – це житло. 97% людей його орендують чи проживають у наданих місцевими будинках. Інші – зупинилися у локаціях компактного проживання. Здебільшого це безробітні або пенсіонери», – каже директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Кришень.
Загалом в області – 138 місць компактного проживання. Найбільше їх – в освітніх закладах.
«У гуртожитках профтехів та вишів проживає понад 3,8 тисяч ВПО. Маємо допомогти цим освітнім закладам. Є запит від них на побутові прилади, меблі, сантехнічне обладнання. Те, що потрібно для облаштування побуту, – додав директор департаменту освіти та науки ОВА Павло Берназ. – Є ще 29 будівель, які не експлуатуємо. Інвестувавши в них, отримаємо додатково понад 8 тис місць».
Говорили й про забезпечення переселенців медичними і освітніми послугами, залучення їх до культурного життя регіону. Також кожен з департаментів ОВА має надати свої пропозиції щодо представників, які увійдуть до координаційної штабу з питань ВПО.