В ТРО Кривого Рогу розповіли, звідки в них антидронова рушниця

Як нагадує «Криворізька окрема бригада територіальної оборони», ТРО Кривого Рогу кожен день бореться з ворогом не лише на землі, а й в небі, оскільки у війні проти України російські військові активно застосовують БпЛА

240523 3 min

Серед систем боротьби з дронами відомо чимало різновидів і до однієї з таких належить антидронова рушниця, яку бригада отримала завдяки зусиллям старшого офіцера ППО Олександра Козаченко, який і займався підготовкою екіпажів.

Результати роботи дивовижні, оскільки нашим захисникам одного з батальйонів під командуванням Олександра Завадського вдалося приземлити вже чимало ворожих пташок.

«Наша мета здебільшого завадити ворогу виконувати бойове завдання. Навіть якщо літальний апарат не вдалося збити, то ми просто завадили йому, після чого оператор або може повернути БпЛА назад або втрачає його» — коментує роботу один з бійців підрозділу.

Насправді рушниця не має ніяких особливостей у використанні, адже достатньо лише знати напрямок, звідки летить дрон, щоб успішно її використати. Не потрібно навіть особливих навичок, екіпажі навчилися роботі буквально за декілька днів та успішно відпрацьовують, залишаючи окупантів «без очей».

«Вдалих таких посадок за день може бути близько трьох, а тих бортів, яким завадили, в межах п’ятнадцяти в день і це тільки на одну групу людей. На жаль після вдалих посадок ворожого дрона, він вже не є придатним до повторного використання через пошкодження електроніки».

Як пояснюють бійці, принцип роботи досить простий: рушниця виявляє дрони за допомогою камер спостереження, що знаходять повітряний об’єкт, що рухається. Визначити птах це чи БпЛА на практиці дуже складно, але навіть такі складнощі не заважають нашим бійцям успішно виконувати поставлені завдання та «обкрадати» ворога.

«Спочатку казали, що від цього ніякої користі, але зараз вже помічають ефективність роботи та розуміють важливість цієї системи боротьби, оскільки «ворожих пташок» стало менше. Раніше могло бути, наприклад, близько 300 ворожих вильотів за добу, зараз ця кількість зменшилась майже вдвічі, тому і кількість «скидів» зменшилась як вдень, так і вночі відповідно».

Завдяки роботі цього підрозділу окупанти запускають значно менше літальних апаратів, бо просто бояться втратити їх, тому працюють не так активно, як раніше. В плані безпеки нашим піхотинцям стало набагато «легше дихати» тримаючи позиції.

Тримаємо курс ДО ПЕРЕМОГИ РАЗОМ!
Слава Україні!

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога