В Україні почастішали звернення до лікарів: як війна впливає на ситуацію

Моніторинговий сервіс «Опендатабот» проаналізував, як візити до лікарів співвідносяться з подіями в країні. Стало відомо, що кількість пацієнтів, які звертаються до лікарів первинної медичної допомоги зросла на 19% у порівнянні з періодом до початку повномасштабного вторгнення. На сьогодні стало помітно більше літніх пацієнтів та дітей.

В Україні почастішали звернення до лікарів: як війна впливає на ситуацію

«Опендатабот» перевірив, як візити до лікарів співвідносяться з подіями в країні та чи впливає війна на увагу українців до свого здоров’я. У 2023 році за січень-квітень до сімейних лікарів звернулись 15,6 млн пацієнтів. Це на 19% більше за такий же період 2021 року. 
У медиків стало більше роботи ще на початку 2022 року. Лише за січень-лютий кількість пацієнтів сягла 10,9 млн осіб. По допомогу частіше звертались українці віком 18-39 років – таких пацієнтів побільшало майже утричі, та 39-64 років – майже удвічі більше ніж у 2021 році. 
Після початку великої війни у березні-квітні 2022 кількість пацієнтів скоротилася в середньому на 39%, а кількість візитів – на 47% порівняно з показниками 2021 року. 
У 2023 році по допомогу до лікарів стали частіше звертатись літні люди та діти. Звернень від людей віком 65+ побільшало на 33%, а кількість їх візитів зросла на 38% у порівнянні з 2021 роком. Пацієнтів віком від шести до 17 років стало на 19% більше. Загалом кількість візитів до лікарів цієї наймолодшої категорії пацієнтів зросла на 20 %.
«Зростання на 20% на рік на сьогодні – це цілком реальна цифра, яка походить від кількох факторів: – зазначає Андрій Аннопольський, Представник Асоціації приватних медичних закладів України. Це пов’язано зі збільшенням кількості амбулаторій та законтрактованих закладів (приватних клінік та лікарів, що працюють як ФОП), більшає «обізнаних» пацієнтів, що користуються електронними направленнями за програмою медичних гарантій. Також збільшується наповнення цієї програми».
В Україні почастішали звернення до лікарів: як війна впливає на ситуацію1

Джерело

Новости Кривого Рога