В Україні ввели в обіг пам’ятні монети «Сміливість бути. UA» та «Дружба та братерство – найбільше багатство»

У День державного прапора України та в День Незалежності в нашій державі випустили одразу декілька пам’ятних монет. Поповнити свої колекції наші нумізмати можуть монетами «Сміливість бути. UA» та набором монет «Дружба та братерство – найбільше багатство». Таку інформацію опублікували в соцмережах Музею грошей Національного банку України.

В Україні ввели в обіг пам’ятні монети «Сміливість бути

23 серпня Національний банк України випустив пам’ятні монети «Сміливість бути. UA». Її ввели в обіг в продовження серії «Безсмертна моя Україно», а присвятили сміливості нашого народу, витримці й хоробрості кожного громадянина.

Одна монета має номінал 10 гривень та виготовлена зі срібла, також вона оздоблена локальною позолотою. Усього випустили близько п’яти тисяч екземплярів. Друга монета виготовлена з нейзильберу та має номінал п’ять гривень. Тираж цієї монети – 75 тисяч.

Дизайн в обох монет майже однаковий, єдина відмінність – на срібній монеті зробили акцент на лезі меча, розміщеного на матовому тлі. Загалом на аверсі монет зобразили образ нашої Батьківщини – символ тризуба, що перебуває «на вістрі» часу. 

На реверсі розмістили композицію, шо символізує сміливість та героїчний спротив українського народу. У центрі – зірка, що засяяла новою надією, яка зруйнувала непорушний ідеологічний (міфічний) «камінь-бетон» непереможності російської армії.

Над ескізами монет працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, а скульптором виступив Володимир Атаманчук.

Крім того, 24 серпня в нашій країні з’явились нові пам’ятні монети зі спільного набору «Дружба та братерство – найбільше багатство». Увели їх в обіг Нацбанк спільно з Narodowy Bank Polski. Набір монет присвятили партнерству України та Польщі, їх підтримці й міцності. Тираж набору – до 10 тисяч штук.

Україно-польський набір продовжує серію «Безсмертна моя Україно» і складається з двох срібних монет номіналом 10 гривень та 10 злотих. Оздоблені тамподруком (кольоровим друком) та складені разом, вони утворюють комплект у формі серця.

На аверсі десятигривневої монети розміщений на тлі синьо-жовтого прапора тризуб, а нижче – композиція, що відтворює жахи війни. На аверсі монети номіналом 10 злотих знаходиться на тлі біло-червоного прапора орел, а нижче – композиції про допомогу та підтримку українцям від польського народу. 

На реверсах монет зобразили постаті українця і поляка, які сидять за одним столом, накритим скатертиною, і діляться хлібом та вином. Якщо дві монети скласти разом, орнамент у нижній частині реверсу утворює квітку – символ надії, життя та розвитку.

Дизайн монет розробив Володимир Таран, а скульптором був Володимир Атаманчук.

В Україні ввели в обіг пам’ятні монети «Сміливість бути. UA» та «Дружба та братерство – найбільше багатство»1

Джерело

Новости Кривого Рога