В Україні змінили правила надання виплат для ВПО, – хто не матиме права отримувати кошти?

11 липня в нашій країні оновили критерії отримання коштів внутрішніми переселенцями. Надання допомоги автоматично подовжили на шість місяців, проте з 1 вересня деякі українці перестануть отримувати допомогу. Йдеться про ВПО, котрі перебувають за кордоном, мають житло чи придбали нещодавно автівку. Уряд ухвалив відповідні зміни, а стало відомо про це з сайту Мінсоцполітики.

В Україні змінили правила надання виплат для ВПО, – хто не матиме права отримувати кошти

11 липня Уряд ухвалив постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», відповідно до якої дещо змінюється порядок призначення виплат на проживання для ВПО. Наразі фінансово підтримується понад 2,6 мільйонів українців, в держбюджеті на цей рік виділили на такі потреби 57 мільярдів гривень. Нові зміни ухвалили для осучаснення умов надання допомоги.

Безпосередньо, з 1 вересня 2023 року всім ВПО, котрі вже отримують виплати, автоматично продовжать допомогу ще на шість місяців. Йдеться про вимушених переселенців, які наразі знаходяться в Україні та отримують 2000 чи 3000 гривень в залежності від категорії. 

Натомість, перестануть надавати допомогу особам, які: 
– перебувають за кордоном довше, ніж 30 діб поспіль без обґрунтованих причин (відрядження, стажування, лікування, реабілітація тощо);
– повернулися до покинутого місця проживання;
– відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Зазначимо, для продовження виплат українцям не потрібно додатково нічного робити, допомога подовжиться автоматично. 

Також звертатимуть на майновий стан вимушених переселенців. Зокрема, не надаватимуть фінансову допомогу з 1 вересня, якщо особа: 
– придбала новий транспортний засіб (молодше п’яти років), крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни;
– придбала на суму більше 100 тисяч гривень земельну ділянку, квартиру, будинок;
– має на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тисяч гривень;
– придбала іноземну валюту, а також банківських металів на загальну суму більше 100 тисяч гривень;
– має у власності житло, розташоване у «безпечних» регіонах і має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Крім того, отримувати допомогу, згідно з постановою, зможуть ВПО, в яких народились діти після переміщення. Також переселенці зможуть дистанційно відмовитись від свого статусу без особистого звернення до органу соціального захисту населення.

Зазначимо, виплати здійснюватимуться 15 та 28 числа кожного місяця.

Джерело

Новости Кривого Рога