Ваш комфорт та відчуття безпеки мають бути у пріоритеті: МОЗ порадило, як правильно обрати психолога

Після початку повномасштабного вторгнення актуальною проблемою для українців став вибір психолога собі чи дитині. Міністерство охорони здоров’я надало рекомендації, як правильно його обрати. Фахівці порадили дізнаватися про освіту, читати відгуки та дослухатися до рекомендацій, ходити на пробні зустрічі та не боятися відмовлятися від спілкування зі спеціалістом, який вам не підходить.

Ваш комфорт та відчуття безпеки мають бути у пріоритеті: МОЗ порадило, як правильно обрати психолога

Обрати психолога, якому можна довіритися та відкритися – справа не легка. Тому Міністерство охорони здоров’я публікувало рекомендації, як зробити це правильно.  
 
Експерти радять дослухатися до рекомендацій знайомих. Якщо спеціаліст потрібен дитині за порадою можна звернутися до школи чи садочка. Але потрібно усвідомити, що усі люди різні, і те, що підходить іншим, може не підійти вам. 
 
Обов’язково дізнатися про освіту фахівця. Він повинен мати відповідний диплом з вищого навчального закладу, а не лише сертифікат про проходження курсів.  
 
Важливо розуміти, які підходи використовує психолог у роботі, якщо не розумієтеся – дізнайтеся більше, аби зрозуміти, чи відгукнуться вам ці стратегії. 
 
Також у Міністерстві радять сходити на пробну зустріч. Так ви зрозумієте, чи правильний вибір ви зробили, чи вам комфортно працювати разом. Зверніть увагу ставить психолог вам чи вашій дитині діагноз під час першої розмови, чи обіцяє вирішити всі проблеми за один сеанс. Якщо так, ви натрапили на некваліфікованого спеціаліста. І потрібно шукати іншого.  
 
Дитячий психолог має консультувати і батьків, адже вони допомагають дитині впоратися з травмою. Водночас він може поросити батьків вийти, аби дитина не відчувала нагляду. Звісно, якщо батьки вважають це недоречним то можуть не погоджуватися.  
Головне пам’ятати, що ви не зобов’язані працювати з першим до кого звернулися. У пріоритеті має бути відчуття безпеки та комфорт у спілкуванні.

Джерело

Новости Кривого Рога