Ґрунт вважається унікальним природним ресурсом та індикатором забруднення навколишнього середовища. Саме тому, важливо постійно з нього брати проби для досліджень.
Експерти визначають вміст важких металів. Мова про свинець, цинк, мідь, марганець, залізо загальне, кадмій, кобальт, нікель та хром. У жовтні у Кривому Розі, за повідомленням управління екології виконкому КМР, зразки землі відбиралися в 5 моніторингових точках. Вони охоплюють Інгулецький, Довгинцівський та Металургійний райони міста. Результати відповідають гігієнічним регламентам допустимого вмісту хімічних речовин.
«Протягом 2024 року року найвищі концентрації свинцю, цинку, кадмію, міді, нікелю та хрому зафіксовані у моніторингових точках Металургійного району, що обумовлено їх наближеним розташуванням до промислових підприємств. При цьому вміст важких металів ґрунтів міста не перевищує рівнів граничнодопустимих норм. У порівнянні з результатами досліджень зразків ґрунту 2023 року, у поточному році концентрації валових і рухомих форм важких металів у всіх монітонгових точках знаходяться на рівні минулорічних», — йдеться у повідомленні.
Висновок Південно-Східного міжрегіонального центру ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» мовить, що значення вмісту важких металів у міських покровах не несуть ризиків, бо не перевищують цифри природного розподілу.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що минула атака окупантів на місто спровокувала забруднення повітря.