Вибухи у Кривому Розі, вода для Південного водосховища і початок навчального року в укриттях: дайджест новин тижня

Вибухи у Кривому Розі, вода для Південного водосховища і початок навчального року в укриттях: дайджест новин тижня

Літо лишилося у спогадах криворіжців, попереду осінь із цікавими подіями на всіх фронтах. Якими подіями та новинами запам’ятався кінець серпня команді медіа платформи krivbass.city, читайте у дайджесті журналістів.

У Кривому Розі почали наповнювати водосховище Південне водою з Інгульця. «Вода для забезпечення жителів Кривого Рогу почала поступати. Це вода вже з нової нитки магістрального водогону, яка зараз наповнює канали і Південне водосховище з річки Інгулець»,- заявив Микола Лукашук.

Також в Агенстві відновлення повідомили, що після запуску першої нитки магістрального водогону криворіжці почали отримувати питну воду. До 14 листопада планують вийти на 100% закриття потреб жителів Кривого Рогу у воді

28 серпня близько 05:16 у Кривому Розі містяни почули п’ять  вибухів.  Містяни почули вибухи одразу після сповіщення сигналу повітряної тривоги. Криворіжці чули вибухи у різних районах міста.

За годину до вибухів, приблизно о 4 ранку в деяких районах Кривого Рогу містяни повідомляють, що чули звук ракети, що пролітала у небі, тоді ж ймовірно пролунали перші вибухи. росіяни застосували дві керовані авіаційні ракети Х-59 з двох літаків Су-34, які окупанти спрямували у напрямку Кривого Рогу з повітряного простору окупованої Херсонщини.

2 вересня близько 11:15 у Кривому Розі містяни почули два  вибухи.  Містяни почули вибухи до сповіщення сигналу повітряної тривоги. Євген Ситниченко очільник Криворізької районної військової адміністрації повідомив про успішну роботу сил ППО на Криворіжжі. Інформацію про збиття БПЛА над Криворізьким районом підтвердили і моніторингові telegram канали.

Двоє мешканців Кривого Рогу публічно у соцмережах підтримували дії росії. Їм оголосили підозру у колабораціонізмі. Чоловік та жінка підтримували «спецоперацію» та тимчасову окупацію частини території України. Своїми «переконаннями» вони ділилися в мережі інтернет з іншими користувачами та поширювали дописи з російських інформаційних ресурсів.

Гарячу лінію для родичів зниклих безвісти створили фахівці обласного бюро судово-медичної експертизи. Зателефонувавши за спеціальним номером, можна перевірити, чи немає близької людини серед загиблих.

Вихованка криворізької ДЮСШ №7 виграла для України «золото» світового чемпіонату.

На сесії криворізькі депутати ухвалили положення про перейменування вулиць у місті. Так, розглядати перейменування топоніму на честь загиблого на війні криворіжця можливе лише через три роки смерті. Затверджені критерії, за якими будуть розглядати можливість перейнемування. Також депутати затвердили альтернативний варіант перейменц=уванню – встановлення меморіальних табличок.

У Кривому Розі на сьогодні сертифіковані ДСНС укриття мають 216 закладів, з них 107 шкіл. Також у трьох школах, у яких відсутні підвали, триває будівництво укриттів на подвір’ях навчальних закладів. Це школи №84, 113, 123. У місті від початку начального року впровадять модель дистанційного навчання з можливістю надання консультацій у режимі офлайн. У Кривому Розі начальник Криворізької РВА провів вибіркову перевірку укриттів у навчальних закладах міста. Євген Ситниченко відвідав дві гімназії і один садочок.

У Кривому Розі продовжують надавати допомогу мешканцям міста, чиї квартири та будинки постраждали від ворожих ударів.

До професійногог свята на Криворіжжі привітали підприємців. Понад 4000 підприємств сьогодні розташоване і працює у Криворізькому районі — з них 11 великих, 262 середніх, 4118 малих.  Завдяки їхній роботі за перше півріччя 2023 року надійшло до бюджетів територіальних громад по загальному та спеціальному фондах 11984 млн грн.

Цього тижня Криворізька громада втратила на фронті кількох відважних воїнів. Свій останній бій прийняли: Андрій Беркун, Ігор Трусій, Ілля Марчук.

Джерело

Новости Кривого Рога