Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»

Стежками української війни за свободу пройшли уже сотні тисяч наших співгромадян. Кожен із них має свою унікальну історію. 10 травня військова частина 3011 Нацгвардії поділилася історією свого службовця Костянтина на псевдо «Адвокат». Без військового досвіду чоловік раніше працював на керівній посаді в великій газопромисловій компанії, але після початку вторгнення пішов добровольцем до лав Нацгвардії. Стримував окупантів неподалік Кривого Рогу, брав активну участь у звільнені правобережжя Херсонщини та продовжує стояти і далі на захисті країни.

Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»

Криворіжець Констянтин 14 років свого мирного життя присвятив газовій галузі, де його працьовитість, відповідальність та ініціативність дозволила зайняти керівну посаду в одній із найбільших газопромислових компаній країни. Любив активний відпочинок в горах, подорожі та професійно займався тайським боксом.

Наприкінці лютого минулого року чоловік був у відряджені на Харківщині. 24 лютого якраз повинен був вирушати додому. Той ранок для криворіжця розпочався із звуків вибухів. Костянтин одразу зрозумів – почалась повномасштабна війна.

Повернувшись до Кривого Рогу, чоловік пішов добровольцем до військкомату. Сам Костянтин розповідає: «Перш ніж потрапити на службу разом із колегами з роботи займалися волонтерською допомогою військовим частинам – паливом, автомобільною технікою, матеріалами для будівництва блокпостів, адже була загроза того, що місто можуть взяти в кільце російські війська. Наша компанія мала ресурс та бажання допомогти по-максимуму».

Розпочав свою службу Костянтин у лавах стрілецького підрозділу Криворізької бригади НГУ. А вже влітку, пройшовши необхідне навчання, продовжив службу у мінометній батареї. Саме тоді розпочалися перші виїзди на бойові позиції у Криворізькому районі. Там Костянтин почав використовувати псевдо «Адвокат». 

Про свій перший бойовий досвід «Адвокат» розповідає: «Моє «бойове хрещення» відбулося неподалік Зеленодольська, коли по нам вдарили «Смерчами». Відстань між нашими позиціями та позиціями росіян була менше трьох кілометрів. Вони працювали з тоді ще окупованої Любимівки, що на Херсонщині. Були «Гради», САУ, міномети. Тільки з танка не били – боялися підійти ближче».

Після цього мінометне відділення «Адвоката» почало працювати на самому березі Дніпра в селі Осокорівка, нині майже повністю знищеного ворожими обстрілами. Костянтин каже, що коли була чутна робота артилерії – можна було залишатися спокійним. А от тиша віщувала можливий наступ ворожої піхоти.

Під час Херсонської офензиви, після Осокорівки була Золота Балка, Новоолександрівка, Гаврилівка та Дудчани. Підрозділ адвоката пробивав шлях та прикривав особовий склад наших наступальних сил. У листопаді в Дудчанах почалися постійні мінометні дуелі з окупантами, які тривали, аж поки ті не втекли на правий берег Дніпра.

Чоловік відзначає, що «Для мінометного розрахунку важливо бути фізично підготованими та мати математичні знання, адже виконання завдань вимагає максимальної швидкості, уважності та точності».

«До служби я не навчався військової справи, але зараз я точно знаю, як потрібно стріляти з міномета, аби наш «подарунок» потрапив точно в ціль», — зазначив криворіжець.

Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»1

Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»2

Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»3

Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»4

Від керівника в газопромисловій компанії до визволителя Херсонщини: історія нацгвардійця із Кривого Рогу на псевдо «Адвокат»5

Джерело

Новости Кривого Рога