У Кривому Розі для діячів культури та всіх, кому цікавий цей напрямок, організували резиденцію. Тут протягом трьох днів своїм митецьким досвідом ділитимуться різні спікери із різних куточків країни. У підсумку, за результатами роботи резиденції, має народитися перший проєкт Центру сучасної культури Кривого Рогу, що у майбутньому прославить наше місто.
Кривий Ріг не пасе задніх не тільки в індустріальній, а й в митецькій площині. Аби обговорити подальші мистецькі плани, в нашому місті зібрали на форумі представників бізнесу, активних криворіжців та діячів культури. Учасники резиденції виступали і в ролі спікерів, і в ролі слухачів. Тож в перший день дискусія зібрала більше двох десятків зацікавлених.
У заході взяли участь спікери з Кривого Рогу, і зі Льовова, і з Києва. Деякі з них долучилися до обговорення дистанційно. Наприклад, пан Станіслав Туріна. Чоловік є співкуратором художньої майстерні в столиці, де працюють митці, в тому числі із синдромом Дауна. За його словами, таких майстерень в Україні більше немає. Досвід у митецький сфері пан Станіслав має неабиякий. Саме ним та спільними з його друзями ініціативами вирішив поділитися митець з іншими. Чоловік розповів, яким чином можна із нульовим бюджетом розпочинати справу і куди це може завести. А також, як ці ініціативи закриваються і з якими складнощами стикаються. За словами художника Станіслава Туріна, будь-яка ініціатива переживає кризи, проблеми масштабування.
Зацікавився творчою подією і криворізький митець Ренато Ортіс: «Я займаюся просто мистецтвом. А от послухати, познайомитися з людьми, почути їхню думку, творчі плани – це завжди цікаво. В першу чергу, ми познайомимося, а далі, якщо ми зацікавимо одне одного, то будемо співпрацювати в будь-якій формі».
Організаторами проєкту виступили Громадська організація «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» та «Галерея 39.9». Як розповіла організаторка мистецького заходу, засновниця «Галереї 39.9» Катерина Левченко: «Після завершення роботи нашої митецької резиденції очікуємо, що в нас буде розроблена готова місія та стратегія роботи центру сучасної культури в Кривому Розі та визначені подальші кроки щодо майбутнього розвитку цього проєкту».
Організаторка сподівається що саме разом із іншими митцями вдасться визначити вектори розвитку, та з’ясувати, кому з учасників яка роль до вподоби у майбутньому проєкті. Підтримує таку ініціативу і міська влада та планують провести протягом року ще кілька таких заходів.
«Кривий Ріг – унікальне місто для України. Ми чи не єдине місто в державі, в якому за всі часи Незалежності не було закрито жодного комунального закладу. В нас є гарні напрацювання в театральній справі, в видавничій. Наші художники навіть під час війни роблять виставки по всій країні. Тобто, ми обміняємося кращим досвідом і прийдемо до якихось нових пропозицій щодо розвитку культури як в Кривому Розі, так і в інших містах», — зазначив заступник міського голови Сергій Мілютін.
На учасників творчої резиденції очікує ще кілька насичених днів із індустріальними та краєзнавчими екскурсіями і завершальними обговореннями, де і підіб’ють підсумки триденної роботи.