Від першого кубометра руди й дотепер: історія життя та роботи Золотої династії Завертайло

Від першого кубометра руди й дотепер: історія життя та роботи Золотої династії Завертайло

У золотому фонді Північного ГЗК Метінвесту  11 трудових династій, які мають загальний стаж, що сягає пів тисячі років. А стаж ще кількох трудових сімей складає майже тисячу років! Одна з найбагатших на роки праці трудових родин – родина Завертайло. За плечима її 45 представників – 934 роки стажу на комбінаті! Шестеро представників цього славного роду й сьогодні трудяться в цехах комбінату.

 За традицією, до Дня металурга та гірника в компанії вшановують Золотими та Сталевими відзнаками і грошовими сертифікатами найвизначніші династії. Цьогоріч цьому передувало голосування: кожен метінвестівець міг віддати свій голос за династії підприємств компанії.

Від першого кубометра руди й дотепер: історія життя та роботи Золотої династії Завертайло1

За результатами високе звання «Золота династія Метінвесту» у 2023 році отримали північани – династія Завертайло. Вона налічує 45 професіоналів, які працювали на комбінаті в різні роки. Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков особисто привітав голову династії Володимира Івановича Завертайла

Володимир Завертайло – один із першопрохідників комбінату. Він розпочав розробляти незайманий криворізький степ бурильником. На все життя закарбувалися в його пам’яті перші кроки: «Я пам’ятаю тільки степ і перші побутові приміщення, коли в 60-х роках прийшов працювати бурильником геологорозвідувальної експедиції від інституту «Півдгіпроруда».

Читайте також: До багатодітних родин Широківської та Карпівської об’єднаних територіальних громад доправили гігієнічні набори від фонду «Рятуємо життя»

Більшість років він віддав Ганнівському кар’єру: трудився слюсарем, машиністом СБШ; а завершував кар’єру маркшейдером в управлінні комбінату.

Від першого кубометра руди й дотепер: історія життя та роботи Золотої династії Завертайло2

У 1960-ті Північний ГЗК розбудовували одразу 12 членів з роду Завертайло. П’ять двоюрідних і троюрідних братів та одна сестра дали початок цілому поколінню північан. Це Леонід Дядина, Олександра Зар’янова, Володимир, Леонід та Алевтина Завертайло, Борис Бречка, Микола Довгий, сім’ї Дейнега, Грушевських, Хмельницьких, Іовиків, Довгих, Лемішів. Машиністи насосних установок, майстри гірничі, керівники дільниць різних цехів, водії, фахівці в управлінні комбінату… Члени династії Завертайло мають загалом понад 30 професійних нагород та відзнак — почесні грамоти та подяки різного рівня. 

Молодість, кохання, оптимізм і віра в майбутнє допомагали цим першопрохідникам іти вперед, долати труднощі. А їхнього ентузіазму вистачило, щоб запалити цікавість до гірницької справи не одне наступне покоління та виховати гідних наступників. Шестеро з роду Завертайло пропрацювали на комбінаті понад 30 років кожен. А Олександр Биков віддав Ганнівському кар’єру майже 40 років, вирісши до начальника дільниці.

Багато хто з Завертайлів знайшли на роботі свою другу половинку, побудували сімейне щастя. Зустрів тут свою майбутню дружину і голова династії Володимир Завертайло: Тетяна Вікторівна працювала машиністом вагоноперекидача на ЦВО-2.

Від першого кубометра руди й дотепер: історія життя та роботи Золотої династії Завертайло3

Про династію Завертайло сьогодні говорять тільки з повагою. Шість представників роду до сьогодні працюють на Північному. А один із династії, Сергій Колесник, зараз захищає нашу країну, має відзнаки та нагороди, зокрема й президентську – орден «За мужність» III ступеня.

«Віками доведено: успіх будь-якого підприємства визначається не тільки потужністю чи сучасністю обладнання, не тільки обсягами виробництва, а передусім досвідом та міцними традиціями професіоналів, які дбайливо передаються з покоління до покоління протягом багатьох років. Трудові династії – основа та гордість кожного колективу, надійна опора не тільки одне для одного, а й для рідного комбінату й міста», – підкреслив директор з персоналу та соціальних питань Північного ГЗК Метінвесту Андрій Михалюк.

Раніше ми писали: Мешканка Кривого Рогу зареєструвала петицію, де просить президента Зеленського присвоїти звання Героя України посмертно військовослужбовцю ЗСУ Сергію Лакусті. Сергій проживав на Криворіжжі, займався фермерством і любив футбол. З перших днів російсько-української війни добровільно приєднався до лав 129 бригади ТрО і став на захист України.

Джерело

Новости Кривого Рога