Від сьогодні і завжди в Україні 8 травня – День пам’яті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає відзначати День пам’яті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8 травня. А 9 травня Україна разом з усією вільною Європою буде проводити День Європи.

Від сьогодні і завжди в Україні 8 травня – День пам’яті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Президент зазначив, що таким чином нашій державі повертається чесна історія без ідеологічних домішок. Бо саме 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Та саме в цей день травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом, вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна. 

Друга світова війна була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства, а Україна – одним з її основних полів битв.

«Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І нікому не дамо стерти роль наших людей у цій перемозі, того покоління, про яке бережемо пам'ять майже в кожній родині. І ми не дозволимо присвоїти спільну перемогу народів антигітлерівської коаліції й не дамо брехати, ніби перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни чи народу. Ми пишаємося героїзмом українського народу! Тоді й зараз,  – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Також він додав: «Тоді ми разом знищували зло, так само, як зараз разом протистоїмо аналогічному злу. Хоч зараз інший агресор, але та сама мета – поневолення або знищення. І так само, як і в Другій світовій війні, ми зараз б’ємося проти нього разом з усім вільним світом. З державами й народами, які творили тоді спільну перемогу заради того, щоб ніхто й ніколи знову не поневолював інші народи й не знищував інші країни. І ми переможемо!». 

Окрім того, що 8 травня стає в Україні офіційним Днем пам’яті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня наша країна разом з Європейським союзом святкуватиме День Європи. 

Сьогодні Президент України підписав указ №266/2023 саме про запровадження в Україні святкування Дня Європи 9 травня. 

«Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється проти тотального зла. Б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, усього вільного світу. Зараз, як і 80 років тому, ми спираємося на спільну силу вільних народів і знаємо, що разом із ними завжди будемо частиною вільної Європи, яка не підкориться злу. І разом з усією вільною Європою 9 травня в Україні будемо відзначати День Європи. Європи об’єднаної, в основі якої має бути й буде мир. Європи нашої, частиною якої Україна завжди була, є й буде», – підкреслив у своєму зверненні до українців Володимир Зеленський.

Джерело

Новости Кривого Рога