Військовий психолог допомагає цивільним «ввімкнутись» у армійське життя

Як розповідає «123 бригада тероборони ЗСУ / 123 territorial defense brigade», психологи бригади допомагають бійцям «ввімкнутись» в армійське життя. Подробиці – у матеріалі Весь Кривий Ріг

 

Військовий психолог 123-ї бригади Наталя Колодкіна

Коли цивільна людина потрапляє до війська, світ перевертається.
Замість звичного ритму і свободи – сувора дисципліна.

«Вони постійно кажуть, що я нічого не роблю», «За мною слідкують», «Я хочу свободи, а тут — тюрма», — такі слова нерідко доводиться чути від тих, хто нещодавно вступив до лав ЗСУ, хто починає адаптуватися до військових реалій. Саме для цього і працюють військові психологи.

Старший лейтенант Наталя Колодкіна з групи контролю бойового стресу підрозділу психологічної підтримки 123-ї бригади регулярно виїжджає до батальйонів, аби зрозуміти, наскільки бійці готові виконувати бойові завдання.

«Якщо ми вчасно попрацюємо з людиною на рівні психологічного сприйняття світу, ми зможемо своєчасно надати рекомендації командирам та попередити про негативні зміни у психоемоційному стані військовослужбовців, які впливають на стресостійкість та на якість виконання поставлених завдань, іноді вистачає простих порад: відпочити, подивитись на себе з іншого боку, прибрати зайву самокритику», — пояснює Наталя.

Останнім часом до лав ЗСУ приходять молоді хлопці та дівчата, які не завжди розуміють, що війна — це не прогулянка за кошт держави, а важка праця.

Так, тут платять гроші, і для когось це стає магнітом, особливо для юнаків з родин, які зіткнулися з труднощами. Проте армія — це, насамперед, відповідальність.

Під час однієї з таких виїзних зустрічей Наталя спілкувалася з кількома військовими. Більшість з них після розмов буквально «сяяли», оскільки знайшли внутрішній спокій та мотивацію.

Однак трапляються і складніші випадки. Дівчина потребувала допомоги вже не просто психолога, а фахового лікаря.

Її командири робили все можливе, але, на жаль, не завжди навіть величезні зусилля можуть змінити ситуацію.

Та попри всі виклики, мета психологів залишається незмінною: допомогти кожному військовослужбовцю знайти своє місце у цій складній системі, зрозуміти власну цінність та продовжувати боротьбу.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога