В Україні різко зросли ціни на столові буряки. За даними аналітиків EastFruit, за останній тиждень цей популярний овоч додав в ціні в середньому 24%.
Причина подорожчання — зменшення запасів буряка у виробників. Сховища майже порожні, а залежаний товар покупців не цікавить. Водночас попит на якісний буряк від оптовиків та магазинів тільки зростає.
Зараз на ринку червоні овочі продають по 14-18 грн/кг, що на чверть дорожче, ніж тиждень тому. Якщо порівнювати з минулим роком, то ціни взагалі підскочили на 35%.
Проте експерти вважають, що вартість може знизитися. Якщо фермери побачать, що ціни занадто високі, вони можуть почати активніше продавати буряк зі своїх запасів, що збільшить пропозицію на ринку і змусить ціни піти вниз.
Нагадаємо, раніше ми писали, що інфляція в Україні минулоріч зросла до 12%.