Виступав за «Дніпропетровську народну республіку» та стверджував, що Кривий Ріг – це росія: у місті судили колаборанта

2 травня Саксаганський районний суд виніс вирок криворіжцю за посягання на територіальну цілісність та недоторканість України. Відповідно до матеріалів справи, чоловік у забороненій російській соцмережі залишав дописи, в яких розповідав, що наш край – завжди був російським, бачив навкруг себе «фашизм», закликав боротися з «укровермахтом» та чекав на «звільнення». Про це стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.

Виступав за «Дніпропетровську народну республіку» та стверджував, що Кривий Ріг – це росія: у місті судили колаборанта

Відповідно до матеріалів справи, житель Кривого Рогу використовував заборонену соцмережу «Вконтакте», де споживав контент антиукраїнської тематики. Крім того, зі своєї особистої сторінки під псевдонімом сам залишав коментарі подібної направленості у яких, крім іншого, посягав на територіальну цілісність України.

Особливо часто навідувався чоловік до спільноти під назвою «Дніпропетровська народна республіка». Там у коментарі до одного з дописів криворіжець захоплювався «подвигом стрємоусова», розповідав, що Кривий Ріг та Дніпро чекають на «звільнення» та хвалився тим, що «вираховує нацистів і не тільки», чим наближає своїх «російських братів» до «пабєди». 

Також до чергової антиукраїнської публікації в тій же групі чоловік писав, що Дніпропетровська область – це «історичні землі росії», які окупували «фашисти». Закликав «друзів» «вставати на захист родіни». Адже тільки це, на його думку, могло наблизити перемогу над «укровермахтом».

«Друзі» колаборанта на захист «родіни» не встали, а от правоохоронці до криворіжця навідалися після встановлення особи. Псевдонім, який той використовував у ворожій соцмережі чоловіку не допоміг. Зрадника затримали, його дії кваліфікували як посягання на територіальну цілісність та недоторканість України.

Певний час продовжувалися відповідні лінгвістичні експертизи. 2 травня на суді колаборанта визнали винним за частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України. Чоловіку призначили 4 роки позбавлення волі, які, однак, відповідно статті 75 ККУ замінили на дворічний випробувальний термін.

Джерело

Новости Кривого Рога