Візитівка індустріальної столиці України: у Кривому Розі пройшов «Еко-вікенд» на гранітному кар’єрі на Зарічному

Кривий Ріг має багату індустріальну спадщину. У нас є шахти, штольні, відвали, кар’єри та інші споруди цього напрямку. Вони своїми масштабами зачаровують очі українських та закордонних туристів. У місті зняли не одне тревел-шоу. Аби не втратити цю славу після повномасштабної війни, ініційовано проект «Еко-вікенд». І сьогодні він відгримів у гранітному кар’єрі на Зарічному.

Візитівка індустріальної столиці України: у Кривому Розі пройшов «Еко-вікенд» на гранітному кар’єрі на Зарічному

Ідея пробудити екологічну свідомість у людей прийшла до КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». З організаційними процесами допомогла влада. 

«Ми хотіли об’єднати людей, аби зробити наше місто ще кращим. Прибрати, провести активно час. Ми плануємо продовжувати, поки дозволяють погодні умови. Хочемо охопити різні райони та місця, які є популярними», – каже керівник КП «Інститут розвитку міста» Юрій Власенко. 

Гранітний кар’єр користується неабиякою популярністю. Тут досить часто прокладається маршрут прогулянок, екскурсій та мотокросу. 

«Локація дуже мальовнича, має гарний смарагдовий колір, природа буяє на схилах кар’єру», – зауважує начальниця відділу розвитку туризму КП «Інститут розвитку міста» Ганна Літвінчук. 

Усіх криворіжців, які долучились до івент-толоки, навіть цілими родинами, організатори забезпечили необхідним інвентарем. Перед стартом прибирання у обов’язковому порядку пройшла еко-руханка. Аби додати заряд бадьорості для доброго починання. 

«Заради цього ми навіть сьогодні на дачу не поїхали. Прочитали в інтернеті, що буде захід. Вирішили, що сходимо. Це волонтерство. Всім потрібно бути ближче один до одного, гуртуватися, прибирати», — зазначає криворіжанка Наталія. 

На ентузіастів ще чекали пішохідна екскурсія «Крутоярівські походи» від Володимира Огура, майстер-клас з йоги, арт-терапія, скетчинг, фотосушка та туритсичний квест. Під час нього і дорослі, і малі учасники толоки виконували завдання з топографії, демонстрували знання з історії  Кривого Рогу, а ще вчилися надавати першу медичну допомогу. 

«Треба дбати про природу, адже люди – частина природи теж. Треба оберігати», — резюмує маленький Артем. 

Зазначимо, «ЕКО-ВІКЕНД 2023. Гранітний кар'єр на Зарічному» – це вже  другий екологічний захід, який організували цього літа у Кривбасі. Перший відбувся на скелях МОДРу. І найголовніше, що до таких івентів долучаються все більше містян, а сміття на туристичних локаціях міста меншає. Так сьогодні, зібрали вдвічі менше непотребу, аніж під час подібного івенту на Малій Орлинці. 

Слідкуйте за ефіром, сайтом, соціальними мережами «Першого Міського». Ми перші повідомимо вам про новий «Еко-вікенд».

Тим часом, можете також подивитися наш репортаж з аналогічного заходу на Малій Орлинці.

Джерело

Новости Кривого Рога