Вночі ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії, станція на межі чергового блекауту

Енергоатом.

Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ. Станція на межі чергового блекауту.

Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут).

У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані «гарячий зупин», який окупанти використовують із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання).

Як зазначив т.в.о. виконавчого директора ДП «НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач, за повної втрати зовнішнього живлення відключаться головні циркуляційні насоси станції – і енергоблок перейде в режим «природної циркуляції»: «В цьому випадку необхідно терміново «розхолодити» його за умов відсутності охолоджуючих насосів».

Такий режим тяжкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока.

Наголошуємо: дерний тероризм рф має бути негайно зупинений, а загарбники повинні покинути територію станції та її міста-супутника Енергодар!

 

Вночі ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії, станція на межі чергового блекауту0

Джерело

Новости Кривого Рога