Водії можуть обміняти та відновити посвідчення у додатку «Дія»

Водії можуть обміняти та відновити посвідчення у додатку

Сьогодні послуга обміну і відновлення посвідчення водія стала доступною в Дії. Відтепер можливо подати заявку на заміну свого водійського через застосунок у кілька кліків. Про це повідомляють у службі із зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській області

Повідомляють, що замовити можна як фізичний пластиковий документ і забрати його у сервісному центрі МВС особисто, так і Е-посвідчення, яке є виключно цифровим і дійсним на території України.

Із запуском цієї послуги Україна стала першою країною в Європі, де можна відмовитись від фізичного бланку посвідчення водія, а виготовити лише цифровий документ. Електронне посвідчення є чинним на всій території України.

Обмін посвідчення водія актуальний, коли:

 • закінчився термін дії наявного у водія документа;
 • написи на бланку затерлись і не читаються;
 • водій змінив особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, стать);
 • за бажанням власника замінити старе посвідчення на нове.

Читайте також: Які документи потрібні, щоб обміняти посвідчення водія у центрі адміністративних послуг «Віза»

Відновлення посвідчення водія потрібно коли:

 • посвідчення водія було втрачено чи знищено;
 • документ викрали тощо.

Варто нагадати, що Кабінет міністрів України ще у березні 2022 року розширив можливості використання протермінованого посвідчення водія у зв’язку з запровадженням воєнного стану. Тобто, водій допускається до керування транспортними засобами за умови наявності в нього посвідчення водія, виданого вперше на 2 роки, термін дії якого закінчився.

Також на час дії воєнного стану в Україні для обміну та відновлення посвідчення водія медична довідка не є обов’язковою. Графа про групу крові водія може залишатися незаповненою зараз — це не впливає на чинність документа. Саме тому при замовленні послуги в Дії немає графи, куди потрібно прикріпити медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами.

Щоб подати заяву на обмін або відновлення посвідчення водія в Дії:

 1. перейдіть до меню «Послуги» та натисніть «Заміна посвідчення водія» або натисніть на значок контекстного меню на цифровому водійському та оберіть «Замінити посвідчення»;
 2. оберіть причину заміни документа;
 3. підтвердить або вкажіть місце реєстрації проживання;
 4. оберіть тип посвідчення: цифрове (Е-посвідчення) чи пластик+цифрове (звичайний формат);
 5. оберіть сервісний центр МВС, де вам буде зручно забрати пластиковий документ;
 6. підтвердить або вкажіть ваші контактні дані;
 7. підпишіть заяву;
 8. сплатіть за послугу.

Після подачі заявки на обмін або відновлення посвідчення водія протягом 10 хв варто сплатити за послугу, інакше заява анулюється.

І все — слідкуйте за статусом заявки і після виготовлення прямуйте до обраного сервісного центру МВС, щоб забрати нове пластикове посвідчення. Або ж просто зачекайте, коли у Дія надішле push-повідомлення про готовність Е-посвідчення.

Обмін Е-посвідчення на звичайне пластикове посвідчення водія із його відображенням також у Дії та Електронному кабінеті водія відбувається так само як і обмін звичайного на звичайне.

Е-посвідчення має свої серії та номери, як і бланки фізичних посвідчень водія, до яких усі звикли. Українські водії отримали додаткову опцію у користуванні електронними документами. Можна не сплачувати вартість бланкової продукції.

Раніше ми писали: У Кривому Розі у головному офісі Центру «Віза» з’явився принтер Swiftpro K60 з безконтактним енкодером та подвійним модулем ламінування для друку водійських посвідчень за світовими зразками. Раніше такі посвідчення можна було отримати лише у сервісних центрах МВС.

Джерело

Новости Кривого Рога