Води у Кривому Розі вистачить на місяць: Олександр Вілкул закликав до економії

Води у Кривому Розі вистачить на місяць: Олександр Вілкул закликав до економії0

Рівень води у Каховському водосховищі тільки за добу впав на 0,8 м, а з моменту руйнування дамби – на 2,8 м. При подальшому падінні рівня, перекачувати воду стане неможливо. Про це сьогодні повідомив Олександр Вілкул.

На сьогодні 70 відсотків міста забезпечується водою з Каховського водосховища. Передбачаючи можливі терористичні дії росії з підриву ГЕС,  вода у Південне та Карачунівське водосховища була заздалегідь закачана до максимального рівня.

Води у Кривому Розі вистачить на місяць: Олександр Вілкул закликав до економії1

«При подальшому падінні води діюча система для перекачування води із Каховського водосховища у Південне стане неможливою. Це буде найближчої доби. Ми ще рік тому почали готуватись до подібних сценаріїв. Завдяки раніше проведеним нами масштабним роботам вода у Південне та Карачунівське водосховища була закачана до максимального рівня», — наголосив Олександр Вілкул.

Також читайте: Криворізький меткомбінат призупинив виробництво сталі, щоб зменшити споживання води в критичних умовах

За словами Олександра Вілкула, далі на криворіжців очікує два сценарії подій.

Згідно першого, містяни і далі продовжуватимуть споживати воду так, наче надзвичайної події не сталося: набирати ванни про запас, вранці їх зливати, поливати городи.

Хоча нагадаємо, що ще вчора криворіжців попросили обмежити водопостачання у приватному секторі та дачних кооперативах шляхом припинення поливів з шлангу.

Другий варіант передбачає економію природних ресурсів. Споживання води має скорочується на 30-40%. Промислові підприємства вже зробили це. Але головний споживач у місті – це населення.

У селах, які розташовані поряд з Кривим Рогом, на які воду подає Кривбасводоканал, подача води обмежена до 4-х годин в день. З 8.00 до 12.00 дня. У самому місті, у тих районах, на які вода подається із Південного водосховища, поки діють обмеження з подачі – з 22.00 до 05.00 ранку.

«Зараз міськводоканал працює фактично у штатному режимі і вода у місті є. Зараз також здійснюються усі необхідні технічні заходи і ми маємо запас по часу — місяць, якщо без економії, та півтора місяця — якщо з економією. Ми будемо економити, тобто, навіть у цих найскладніших умовах, протягом півтора місяці місто буде точною з водою», — додав Олександ Вілкул.

Ми вже писали, що з Фонду відновлення Уряд виділив 1,5 млрд грн на новий водогін для Кривого Рогу. Але на будівництво потрібен час. Зараз же все залежить тільки від кожного з нас і від нашого свідомого споживання водних ресурсів.

Джерело

Новости Кривого Рога