Водна блокада Нікопольщини з боку рф: як нині виживають місцеві мешканці

2,5 місяці тому окупанти з гнійної країни рф підірвали дамбу на Каховській ГЕС. Від 6 червня у частині Дніпропетровщини, зокрема у Нікопольському районі, триває справжня водна катастрофа. У Нікополі водопостачання тримається на волосині. Адже загарбники намагаються вгатити по водним об’єктам. Вони дуже добре розуміють, що накоїли з Каховським водосховищем. І бачать Нікопольську громаду буквально на долоні з території тимчасово окупованого Енергодару.

Водна блокада Нікопольщини з боку рф: як нині виживають місцеві мешканці

Поплічники путіна чи не щодня криють Нікопольщину артилерією. Очільник РВА Євген Євтушенко каже, що водоканалу доводилося працювати під вогнем. Для того, аби стабілізувати подачу води нині реалізовується проект водогону із Запоріжжя. Він включає сотні кілометрів труб, десятки насосних станцій, електричне та інженерне устаткування. Воду мають отримати багатостраждальні Марганець, Нікополь і Покров. Громади поруч матимуть шанс підключитися до точок під’єднання і брати воду.  

Буріння свердловин, поки будується водогін, одразу докорінно не змінить становище Нікопольщини на краще. У проміжку від 5 до 100+ м спостерігається перевищення вмісту солей, важких металів та нітратів. Ба більше, ця вода вважається технічною доти, поки не встановляться очисні системи. 

Питанням червоного рівня також залишається початок опалювального сезону у громаді. Бо у холодну пору року лікарні, ЦНАПи, школи, садочки та інші осередки соціальної інфраструктури повинні працювати у теплі. Для цього система вимагає достатніх обсягів води. 

А поки ведеться кропітка робота над водогоном та свердловинами, мешканці Нікопольського району продовжують стояти у чергах за привізною водою під пекучим літнім сонцем та за загрози, що будь-якої миті може початися артилерійський обстріл. 

Матеріал підготовлений на основі інтерв’ю очільника Нікопольської РВА Євгена Євтушенка 11-ому каналу.

Водна блокада Нікопольщини з боку рф: як нині виживають місцеві мешканці1

Водна блокада Нікопольщини з боку рф: як нині виживають місцеві мешканці2
Водна блокада Нікопольщини з боку рф: як нині виживають місцеві мешканці3

Водна блокада Нікопольщини з боку рф: як нині виживають місцеві мешканці4

Джерело

Новости Кривого Рога