Врятувати продукти від псування, а організм від отруєння: у МОЗ розповіли, як безпечно зберігати їжу, коли вимкнули світло

Україна потерпає від вимушених відключень електроенергії, спричинених цілеспрямованими атаками окупантів. За таких умов, особливо влітку, потрібно пильнувати, аби продукти та готові страви не зіпсувалися. У МОЗ оприлюднили поради, як зберігати їх свіжими довше та які альтернативи холодильникам можна використати.

Врятувати продукти від псування, а організм від отруєння: у МОЗ розповіли, як безпечно зберігати їжу, коли вимкнули світло

Перш за все, експерти порадили завчасно підготуватися до відключень і зробити запаси. У морозилці постійно тримати кілька пакетів чи пляшок із водою. Як варіант, можна розглянути купівлю холодильних елементів. Їх теж можна тримати в морозильнику і за потреби використовувати в охолоджувальних боксах або термосумках. А також поповнити свої шафки продуктами, які не потребують охолодження, до прикладу, консервами, сухофруктами, крупами та горіхами. Це на випадок, якщо відключення триватимуть довше, ніж планувалося. 

 Подбайте про правильне розташування продуктів на полицях холодильника. Ті, які швидко псуються, зберігайте в найбільш холодній зоні холодильника або морозильника. Зверніть увагу, аби вони не закривали вентиляційні отвори й не ставте каструлі та продукти впритул в основному відсіку – щоб повітря було мало, але при цьому воно вільно циркулювало. Тримайте дверцята зачиненими.  Це допоможе зберегти холод всередині холодильника до чотирьох годин, морозильної камери – до 48. 

Коли електроенергію вимкнуть – перекладіть швидкопсувні продукти в термосумки або охолоджувальні бокси з льодом чи холодильними елементами. Якщо світла немає довше, ніж чотири години, розкладіть раніше підготовлені пакети чи пляшки з льодом на нижню полицю холодильника та верхню – морозилки. Це продовжить час зберігання продуктів. 

Коли електропостачання відновлять, необхідно перевірити температуру продуктів. Ті, що зберігалися при  +4 °C і вище понад дві години, можуть бути небезпечними. Продукти, що розмерзлися не до кінця і містять льодові кристали, або мають температуру до +4 °С можна приготувати або ж заморозити знову. 
А готові страви, які мають сумнівний вигляд чи запах –  сміливо викидайте. 
«Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Дотримуйтесь принципу «якщо є сумніви – у смітник». Якщо ви не впевнені в безпеці продукту, краще його викинути, ніж ризикувати здоровʼям», – зазначили у повідомленні. 

Аби уникнути проблем із зберіганням залишків приготованого – радять робити менші порції, в ідеалі на один прийом їжі. А продуктів, що швидко псуються закуповувати лише необхідну кількість.

Як альтернативу холодильникам можна використовувати:

—  сумки-холодильники;
—  термоси для їжі (завчасно охолодити та скласти в нього необхідні продукти);
—  льох або підвал;
—  термічна  обробка продуктів.

Також рекомендують переглянути меню та раціон на користь швидкого, легкого і того, що швидко не зіпсується. Влітку – вживати більше овочів та фруктів, які можуть зберігатися і без холодильника. Страви обирати якомога простіші, з мінімальною кількістю інгредієнтів. Найкраще зберігаються добре зварені або протушковані продукти.

Нагадаємо, що стали відомі три сценарії відключення електроенергії влітку.

Джерело

Новости Кривого Рога