Вшанувати героя: у Кривому Розі створили петицію про присвоєння звання «Героя України» загиблому захиснику

Вшанувати героя: у Кривому Розі створили петицію про присвоєння звання "Героя України" загиблому захиснику

Мешканка Кривого Рогу зареєструвала петицію, де просить президента Зеленського присвоїти звання Героя України посмертно військовослужбовцю ЗСУ Сергію Лакусті. Сергій проживав на Криворіжжі, займався фермерством і любив футбол. З перших днів російсько-української війни добровільно приєднався до лав 129 бригади ТрО і став на захист України.

Про загибель захисника ми писали 18 липня. Свій останній бій Сергій разом із побратимами прийняв на Сумщині 17 липня 2023 року. Разом з побратимами він натрапив на ворожу ДРГ і загинув від кулі російського диверсанта.

Читайте також: Під час боїв біля населеного пункту Старомайорське Донецької області загинув Олександр Скрипник.

Авторка петиції Надія Носевич зазначає, що на війні Сергій був командиром стрілецького відділення, окрім цього, був спеціалістом з експлуатації безпілотних авіаційних комплексів коптерного типу «EPV».

Проходив службу на Криворізькому, Херсонському та Авдіївському напрямках.

Сергій особисто врятував більше сотні життів мирних мешканців під час деокупації Херсонщини.

Звитягу та хоробрість Сергія відзначено нагородами: відзнаками (№ 415 від 20.03.2023), медаллю «За звільнення Миролюбівки», медаллю «Незламним героям російсько-української війни», за зразкове виконання бойового завдання та високий професіоналізм при захисті територіальної цілісності та недоторканості України останнього відзначено грамотою.

«Пожертвувавши собою заради вільної та незалежної України найціннішим – своїм життям, Лакуста Сергій Русланович заслуговує на найвищу державну нагороду — Герой України (посмертно)», — -зазначила авторка петиції.

Підписати петицію можна впродовж 92 днів. Тільки за перший день після оприлюднення, петиція набрала понад 1300 голосів.

Раніше ми писали: Укрзалізниця виділяє спеціальну бронь для використання військовослужбовцями, які їдуть у відрядження чи відпустку, щоб кожен захисник та захисниця могли швидше діставатися своїх близьких навіть у найбільш піковий для залізниці сезон. Розподіляють ці броні військові комендатури.

Джерело

Новости Кривого Рога