Хто в Кривому Розі буде утилізувати будівельне сміття

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», криворізькі комунальники платять за утилізацію будівельних відходів фірмі, що так і не погасила штраф за еко забруднення

210523 1 min

КП «Парковка та реклама» 5 травня 2023 року оголосило в Кривому Розі тендер на послуги з розміщення 4 287 м. куб. будівельного сміття на полігоні твердих побутових відходів (ТВП). Очікувана вартість угоди 591,6 тис. грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

В закупівлі взяв участь лише один учасник ТОВ «Екоспецтранс» з пропозицією 591,6 тис. грн., яка повністю дорівнювала очікуваній вартості.

Замовник обмежив розміщення полігону територією міста Кривого Рогу і планує здійснювати доставку відходів власним транспортом. В задачу виконавця входить лише розміщення будівельного сміття на полігоні. Вартість послуги коштує 138 грн. за 1 куб. метр.

Для порівняння, вартість аналогічної послуги для населення, згідно рішення Виконкому Криворізької міської ради від 17.08.2022 №599, становить 165,60 грн. за 1 куб. метр.

ТОВ «Екоспецтранс» зареєстровано у Кривому Розі з листопада 2004 року. Керує підприємством з 2010 року Ліщук Леонід Степанович.

Кінцевими бенефіціарними власниками у рівних долях є син головного рабина Кривого Рогу Лірона Едері Менахем Мендел, донька екс-мера Кривого Рогу Юрія Любоненка Наталія Євсюкова, у власності якої знаходиться компанія «Новаком», та одеський бізнесмен Олександр Нагайцев, представник концерну «Веста».

ТОВ «Екоспецтранс» вже 16 років на умовах оренди володіє полігонами ТПВ Кривого Рогу в районі шахти «Батьківщина» та в районі шахти «Валявко-Південна». Раніше сміттєвими проблемами міста опікувалося КП «Криворіжспецтранс».

В 2007 році договір на поводження з твердими побутовими відходами з комунальниками закінчився, і міська влада провела конкурс, на якому було усього два учасники — деградуюче місцеве КП та компанія з провладнимии засновниками.

Перемогу на конкурсі отримало ТОВ «Екоспецтранс». А в 2010 році збанкрутував його комунальний конкурент. Таким чином «Екоспецтранс» отримав монополію, і став єдиним орендарем полігонів ТПВ у Кривому Розі.

Сміттєвими проблеми міста переймався еколог Антон Петрухін. Він неодноразово звертав увагу на той факт, що всі діючі полігони в Кривому Розі екологічно небезпечні і давно вичерпали свій ресурс.

В червні 2021 року на полігон в районі шахти «Батьківщина» прийшла з перевіркою Державна екологічна інспекція. Були зафіксовані численні порушення, які вилилися для ТОВ «Екоспецтранс» в величезний штраф у розмірі 90,6 млн. грн.

Голова Держекоінспекції направив керівництву ТОВ «Екоспецтранс» претензію щодо відшкодування збитків. Але компанія так і не компенсувала заподіяну шкоду і надалі продовжує експлуатувати небезпечний полігон, заробляючи на забрудненні міста.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна КОРІНЕНКО,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога