«Я росіянам цього ніколи не пробачу», — мешканець Криворіжжя про підрив греблі Каховської ГЕС

«Я росіянам цього ніколи не пробачу», - мешканець Криворіжжя про підрив греблі Каховської ГЕС0

Кілька громад Криворізького району повністю або частково втратили водопостачання через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС. Місцеве населення розповіло, як переживає трагедію і зневоднення. Про це йдеться у новому відео krivbass.city.

Після повної руйнації греблі Каховської гідроелектростанції Каховське водосховище осушилося. Вода відійшла на десятки метрів від узбережжя, через що водопостачання до окремих громад припинилося повністю. У Криворізькому районі без централізованого водозабезпечення залишилися Грушівська та Вакулівська громади, частково – Апостолівська та Зеленодольська громади. Про це повідомляв Євген Ситниченко, начальник Криворізької РВА.

Читайте також: Як на Криворіжжі вирішують проблему відсутності води: допомога області та заходу України.

У Марянському Зеленодольської громади через відхід води у водосховищі стався масовий мор риби. Оперативно розчищало узбережжя від мертвої риби і місцеве населення. Житель Марянського, який є фактично ровесником Каховського моря, розповів, що такої катастрофи він у своєму житті не бачив.

«Це жах. У мене жінка із Саратова, але я їм (ред. – росіянам) ніколи в житті цього не пробачу», — розповів чоловік.

Проблему відсутності водопостачання на Криворіжжі вирішують комплексно: створюють резервні запаси питної води, завозять резервуари для зберігання ресурсів. У Дніпропетровській ОВА працюють над модернізацією водоканалів та будівництвом магістрального водогону. У Глеюватській та Апостолівській громадах облаштовують механічні колонки для забору води.

Раніше ми повідомляли, що виходити на узбережжя обмілілого Каховського водосховища заборонено. У мулі, який залишився після відходу води, можуть бути вибухонебезпечні предмети.

Джерело

Новости Кривого Рога