«Я знаю як потрібно стріляти, щоб попасти точно в ціль»: гвардієць розповів про звільнення правого берега Дніпра від окупації

«Я знаю як потрібно стріляти, щоб попасти точно в ціль»: гвардієць розповів про звільнення правого берега Дніпра від окупації0

До початку своєї служби Костянтин працював на керівній посаді однієї в найбільших газопромислових компаній України та 24 лютого 2022 року зустрів повномасштабне вторгнення під час відрядження на Харківщині. Його історію розповіли у пресофісі Криворізької бригади Нацгвардії. 

«Я знаю як потрібно стріляти, щоб попасти точно в ціль»: гвардієць розповів про звільнення правого берега Дніпра від окупації1

«24 лютого мав повертатися з відрядження додому, зранку чули вибухи й вже розуміли, що розпочалося повномасштабне вторгнення», — згадує військовий.

Після повернення до Кривого Рогу добровольцем прийшов до військкомату, аби стати до лав Сил оборони.

«Перш ніж потрапити на службу разом з колегами з цивільної роботи займалися волонтерською допомогою військовим частинам – паливом, автомобільною технікою, матеріалами для будівництва блокпостів, адже була загроза того, що місто можуть взяти в кільце російські війська. Наша компанія мала ресурс та бажання допомогти по-максимуму», — розповідає Адвокат.

«Я знаю як потрібно стріляти, щоб попасти точно в ціль»: гвардієць розповів про звільнення правого берега Дніпра від окупації2

Костянтин розпочав службу в одному зі стрілецьких підрозділів Криворізької бригади Національної гвардії. Влітку минулого року пройшов навчання у Навчальному центрі та продовжив службу в мінометній батареї. Далі – виїзди на бойові позиції в Криворізькому районі, Херсонській області та перший бойовий досвід.

«Моє «бойове хрещення» відбулося неподалік Зеленодольська, коли по нас вдарили «Смерчами». Відстань між нашими позиціями та позиціями росіян була менш як три кілометри. Вони працювали з тоді ще окупованої Любимівки, що на Херсонщині. Були «Гради», САУ, міномети. Тільки з танка не били – боялися підійти ближче», — говорить Костянтин.

Читайте такожГолова Міністерства оборони повідомив, якою він бачить нашу державу після поразки ворога.

Військовий згадує – спокійно почувалися тоді, коли було чутно роботу артилерії, адже під час тиші можливий наступ ворожої піхоти. Під час звільнення правого берега Херсонської області мінометне відділення Адвоката почало працювати у так званій сірій зоні, де проходила лінія зіткнення – в селі Осокорівка, що знаходиться на самому березі Дніпра. Сьогодні від цього населеного пункту майже нічого не залишилося – російські війська не припинили обстріли й до сьогодні.

«Я знаю як потрібно стріляти, щоб попасти точно в ціль»: гвардієць розповів про звільнення правого берега Дніпра від окупації3

«Потім були Золота Балка, Новоолександрівка, Гаврилівка та Дудчани. Нашим завданням було пробити шлях та прикривати особовий склад для виконання завдань», — розповідає гвардієць. В листопаді, під час активних бойових дій, в Дудчанах відбувалися постійні мінометні дуелі з російськими військами. «Для мінометного розрахунку важливо бути фізично підготованими та мати математичні знання, адже виконання завдань вимагає максимальної швидкості, уважності та точності», — підкреслює Адвокат.

У цивільному житті Костянтин 14 років пропрацював у газовій галузі, любив активний відпочинок у горах, подорожувати, професійно займався тайським боксом.

«До служби я не навчався військової справи, але зараз я точно знаю, як потрібно стріляти з міномета, аби наш «подарунок» потрапив точно в ціль», — відзначає військовий.

Нагадаємо, 8 травня по Межиріцькій громаді Павлоградського району росіяни випустили ракету типу “Іскандер”.

Джерело

Новости Кривого Рога