Як Кривий Ріг готують до зими в умовах російського ракетного терору

Як показав досвід попереднього опалювального сезону, можливо зима буде важка. В Кривому Розі не можуть вплинути на обстріли, ситуацію в енергетиці та на те чи будуть відключення світла, і як довго вони будуть тривати, вважають в Раді оборони міста

090923 12 min

Енергосистема в Україні взаємно пов’язана, і навіть якщо у нашому місті буде все добре, то аварійні ситуації в інших регіонах можуть призвести до відключень і у Кривому Розі. Сподіваємось, що все буде нормально, але ще з лютого в місті готуються до можливих блекаутів.

У Кривому Розі – 98 котелень.
З них: КПТМ «Криворіжтепломережі» — 72 одиниць.
Вони забезпечують центральним опаленням 47% споживачів.
6 великих котелень — це АТ «Криворізька теплоцентраль» (де факто вона наразі управляється державною кампанією «Нафтогаз України»).
Це також 47% споживачів.
Інші 20 – це локальні, відомчі та приватні котельні.

Але котельні це лише частина системи.
В нас у місті 631 км тепломереж, з них 338 км це — «Криворіжтепломережа», а 293 км — це «Криворізька теплоцентраль».

Для допомоги у підготовці до зими комунальним підприємствам міста з міського бюджету було виділено 667 млн. грн.

Станом на сьогодні, комунальним підприємством «Криворіжтепломережа» підготовлено до роботи 69 котелень (96%). Виконано гідравлічне випробування 100% теплових мереж (це як я писав 338 км). З них 34% вже заповнено водою.

Виконані ремонти котлів у великих котельнях «КМК» та «Центральна», завершуються ремонти котлів в котельнях по вул. Свято-Миколаївська та «ПівнГЗК №2».

Відновлено теплову ізоляцію на магістралях загальною протяжністю 24 км.

По АТ «Криворізька теплоцентраль» вже підготовлено 4 котельні з 6. Виконано поточний ремонт 25 котлів. Зараз виконується капітальний ремонт котлів на котельні по вул. Електрична та районній котельні №2. Водою заповнено 60% мереж.

З приводу заповнення водою.
В минулі роки заповнення систем теплопостачання розпочиналась у червні.

Але після підриву окупантами Каховської ГЕС, вся вода використовувалась на потреби населення. Тому заповнення систем розпочалось у серпні.

З цього моменту проводились гідравлічні випробування. Багато поривів, які бачили криворіжці, це як раз теплотраси, а не водоканал. Важливо їх виявити та усунути зараз, а не копати взимку.

Дуже важливе питання, автономність котелень в умовах блекаутів.
Коштом міського бюджету, для КП «Криворіжтепломережа» вже придбано та встановлено 63 дизель-генератори. До зими буде встановлено ще 9 дизель-генераторів.

Минулої зими забезпечення котелень генераторами дозволило зберегти систему теплопостачання в місті й під час блекаутів — була забезпечена протока води, вона не замерзла і труби не розірвало.

Генератори на котельнях не подають тепло на будинки, вони забезпечують циркуляцію води, щоб вона не замерзла.

Усього на об’єктах інфраструктури міста встановлено майже 1000 генераторів різної потужності (лікарні, об’єкти соціальної сфери, дитячі садки, пункти незламності, об’єкти водоканалу та інші).

Але, в місті є дуже великі котельні, наприклад «КМК», «Гігант» та інші. Обладнання яких потребують подачу електроенергії напругою 6 кВ (це 6000 вольт). Генераторів з такою потужністю просто не існує.

Навіть з урахуванням усіх складнощів, пов’язаних з пізнім заповненням систем водою, вже зараз готовність об’єктів, які отримали паспорти готовності становить:

— заклади охорони здоров’я – 95% (44 заклади з 46);
— заклади освіти 81% (125 закладів з 154);
— дошкільні заклади – 76% (111 закладів з 146);
— житловий фонд – 35% (1090 будинків з 3177).

Стоїть завдання технічно підготувати місто до нового опалювального сезону до 1 жовтня.

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога