Як обміняти посвідчення водія при зміні персональних даних — алгоритм дій

Фото з відкритих джерел

Кермувальники, які змінили прізвище чи інші персональні дані, часто продовжують їздити на автомобілі зі старим посвідченням водія. Однак таким особам потрібно оновити свої документи. Про це журналістам повідомили у Регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Дніпропетровській області.

У сервісному центрі МВС нагадують, що при зміні прізвища, власного ім’я, по батькові чи статі, водій зобов’язаний обміняти посвідчення. Це необхідно зробити не пізніше 10 днів з дня отримання нового документа, що посвідчує особу. Змінити посвідчення водія можна у зручний для вас спосіб. Прийти до сервісного центру МВС, або ж через онлайн в Електронному кабінеті водія або застосунку «Дія».

Заміна посвідчення водія в сервісному центрі МВС

Якщо посвідчення видане до 2013 року і не відображається в Дії або Електронному кабінеті водія, то необхідно звернутись до сервісного центру МВС. При собі мати наступні документи:

  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи);
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу);
  • наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну.

Зауважимо, що під час дії воєнного стану медична довідка не обов’язкова. Орієнтовна вартість послуги 270 грн.

Читайте також: під час конфлікту у Кривому Розі жінка  завдала чоловіку удар ножем у груди. 41-річного місцевого жителя доставили до міської лікарні.

Як замінити посвідчення водія онлайн

Сервісні центри МВС турбуються про людей, щоби вони зручно та швидко отримували якісні послуги. Затрачаючи мінімум часу, українці можуть замінити посвідчення онлайн. Замовити оновлений документ можна двома способами: через Електронний кабінет водія або застосунок Дія.

Щоби скористатись першим, треба авторизуватися в Електронному кабінеті водія, заповнити всі необхідні поля, додати скан-копії документа, що підтверджує зміну персональних даних, та сплатити за послугу. Отримати замовлене водійське можна через відділення Укрпошти, кур’єрською доставкою або в сервісному центрі МВС.

До переліку необхідних скан-копій входять: паспорт та документ, що підтверджує зміну персональних даних.

Заявка на отримання оновленого водійського займає 3 робочих дні та додатково логістичні послуги. Орієнтовна вартість посвідчення водія коштує: 270 грн. за бланк та 294 грн. за логістичні витрати.

Також українці можуть отримати електронне посвідчення водія, яке буде відображатися у смартфоні. Такий документ видається без використання пластикового бланка, а лише з віртуальним бланком, який відображається в Дії.

Такий документ не має бланку, а лише відображається в застосунку Дія. Вартість послуги – 26 грн.

Тож кермувальникам, які змінили персональні дані, краще не зволікати, а одразу замовити новий документ. Для цього держава пропонує українцям  доступні варіанти. Приходьте у сервісні центри МВС, або ж за кілька кліків у смартфоні отримуйте нове посвідчення водія.

Раніше ми писали: Лише за ці вихідні патрульні виявили 21 керманича, які сіли за кермо у нетверезому стані, нехтуючи своєю безпекою та безпекою інших учасників дорожнього руху.

Джерело

Новости Кривого Рога