Як шахи допомагають дитині в навчанні та житті?

Шахи — інтелектуальна гра, яка змушує мозок працювати одночасно над декількома задачами: планувати стратегію, аналізувати ситуацію на полі, згадувати комбінації та «приміряти» їх тощо. Усе це стимулює мозкову діяльність, а також добре прокачує пам’ять та концентрацію уваги. Проте це ще не вся користь, яку може дати школа шахів вашій дитині.

Загальна користь шахів

Регулярна гра в шахи та поступове поглиблення знань в них сприяє покращенню пам’яті, адже дитина тренує її, запам’ятовуючи варіанти дебютів та ендшпілів, захисту, атаки тощо. Також школа шахів забезпечить всебічний розвиток:

  • Покращення концентрації уваги. Зосередження на поставленій задачі, власних ходах та діях суперника допомагає натренувати вміння ігнорувати зовнішні подразники, концентруватися на поточній справі та вдумливо приймати рішення.
  • Розвиток інтелекту. Шахи тренують всі когнітивні функції, розвивають логіку, здатність аналізувати та систематизувати інформацію. Гра в шахи дасть нові знання та навчить їх застосовувати на практиці.
  • Укріплення характеру. Щоб розвиватися в шахах, дитина має навчитися терпінню, наполегливості, старанності, вмінню приймати поразки та виносити з них уроки.
  • Розвиток творчого мислення. Попри розвиненість шахової теорії та чіткість можливих комбінацій у грі щоразу є місце для творчості, адже можна реалізувати різні варіанти розвитку ситуації на дошці, а також шукати нестандартні рішення.
  • Підвищення самооцінки. Розвиваючись, юні шахісти отримують все більше успіху. Це сприяє укріпленню їхньої впевнености у собі, вмотивованості та самооцінки.
  • Розвиток соціальних навичок. Школа шахів забезпечує взаємодію дітей не лише з викладачами, а й між собою. У професійному середовищі учні дотримуються правил ввічливої комунікації, й ці навички поступово переходять у їхнє звичайне життя. Це можливо навіть в онлайн-школах, наприклад, як в CHESS LEADER.

Як шахи впливають на різні сфери життя дитини?

Гра в шахи вчить дитину аналізу ситуації, обмірковуванню наслідків, вмінню приймати рішення та робити висновки. Для повсякденного життя це дає важливий плюс — посилення самостійності та здатності нести відповідальність.

Розвиток логіки й когнітивних здібностей, таких як увага та пам’ять, покращують успішність у навчанні, особливо у математиці та природничих науках.

Навички, які розвинуть в дитині шахи, будуть корисними в освоєнні професії та власне професійній діяльності в майбутньому.

Чому краще заняття з професіоналом, аніж самостійне освоєння шахів?

Школа шахів забезпечує кращі умови для дитини та якісніший результат навчання:

  • Професійні педагоги правильно подають інформацію та вміють мотивувати дітей без тиску.
  • Учні спілкуються між собою, вирішують разом шахові задачі, завдяки чому поліпшуються комунікативні навички та вміння працювати в команді.
  • Різні формати занять. В школі дітям дають теорію, практичні завдання, проводять матчі та турніри.

Окрім того, тренер може помітити особливий талант дитини та повідомити її батькам. Це дасть змогу в подальшому більше розвивати здібності й, можливо, побудувати кар’єру сильного шахіста.

Новости Кривого Рога