Як в Кривому Розі документи відновлювали власники знищеної ракетою квартири

Віктор Р. розповів, як насправді вони відновлювали документи, як власники квартири, знищеної російською ракетою на вул. Українській в Кривому Розі 31-го липня — на четвертому поверсі, де все вигоріло, на момент прильоту знаходились його дружина, невістка і онук

070823 27 min

За офіційними даними місцевої влади постраждало від двох ракет Іскандер в Кривому Розі ще 83 особи, на жаль 6 людей загинуло, серед них дівчинка 10 рочків.

Люди які дивом вижили і врятувались втратили все — квартири, майно, документи, заощадження, цінні речі…

Не знають постраждалі, як там далі буде з допомогою від держави і місцевої влади, та поки все оформляється, ці люди живуть за рахунок та допомогу інших небайдужих Людей, Людей з Великим серцем, і «погорільці» їм усім дуже вдячні.

На жаль війна продовжується, постраждалих серед цивільних дуже багато і на жаль, ще будуть. Бо російські нелюди продовжують терор цивільного населення.

Отже на конкретному прикладі.
31.07.2023 р., людина в одну мить перетворюється в безхатька, особу без громадянства (всі документи знищені), без коштів для існування.

Рідні дописувача живі, але в шоковому стані (струс мозку, порізи при видаленні скла з тіла), в цементній пилюці.

Що пропонує влада:
— оформити всі необхідні заяви, інші документи (для їх оформлення необхідно мати паспорт і право власності на квартиру?),
— ще пропонує тимчасове проживання в приміщенні школи або дитячого садочка де відсутній навіть душ.

Представники Візового центру, ховаючи очі, попереджають, що для відновлення паспорта треба поїхати до міськвиконкому в Візовий центр, та мати при собі… гривні!

День другий, 01.08.2023 р.
БТІ молодці – швидко і безкоштовно оформили первинні документи, а от Візовий центр за виготовлення паспорта, як і до війни взяв кошти за виготовлення.

За «утрату!» паспорта треба було заплатити, та ще й «за терміновість»!

Застерігаємо хейтерів, що до місцевих працівників Візового центру у постраждалих претензій немає, вони діють відповідно існуючих постанов та нормативів.

А от чим займаються держслужбовці, які безпосередньо мають право і головне обов’язок — під час воєнного стану такі питання врегульовувати на законодавчому рівні.

— Як магістр держуправління і держслужбовець (до війни, зараз з березня 2022 р.,- військовий) вимагаю і пропоную відповідним відповідальним особам уряду України негайно внести зміни в законодавчі акти щодо безкоштовного відновлення документів (паспорта, права власності тощо…) громадянам, які постраждали в наслідок війни, — пропонує дописувач.

І ще раз висловлює велику подяку друзям, зовсім незнайомим людям, волонтерам і всім тим, хто допоміг і допомагає постраждалим від ракетних ударів криворіжцям.

Підготував до публікації
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога