Як в Кривому Розі Тернівський відділ освіти «крутить» бюджетними коштами

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», нарешті у Тернівському відділу освіти знов з’явилась конкуренція. На овочевому тендері переміг учасник з пропозицією яка була дешевша на 74,2 тис. грн. від очікуваної вартості

080523 27 min

В КЦР вже зраділи, що то Перемога, але, знову виявилася в Кривому Розі Зрада.
14-го квітня 2023 року Тернівський відділу освіти оголосив тендер на закупівлю свіжих яблук та овочів. Загальною з очікуваною вартістю 318,3 тис. грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Згідно оголошення планується закупити:
Капуста білокачанна свіжа — 1 тонна;
Буряк — 1 тонна;
Морква — 1 тонна;
Цибуля ріпчаста — 1,1 тонни;
Кріп свіжий — 30 кг;
Петрушка свіжа — 30 кг;
Яблука — 6 тонн.

А от безпосередньо в тендерній документації, замовник вписав трошки інші цифри: щодо капусти, буряка, моркви, цибулі та яблук — все без змін, а от кропу та петрушки замовив по 100 кг. Тобто не по 30 кг, як в відкритому оголошенні в розділі Опис окремої частини або частин предмета закупівлі на Прозорро.

І ось тут фіксуємо перше порушення: за законом замовник був повинен або відмінити тендер, бо закон не передбачає внесення змін до оголошення, або внести зміни до самої тендерної документації.

Навмисно, або ненавмисно тендерний комітет Тернівського відділу освіти цього не зробив…
Що з цього вийшло розбираємось далі.

У тендері взяли участь три учасники:
ТОВ «МКТ23» з пропозицією 244,1 тис. грн.;
ФОП Коваленко Валентина Дмитрівна з пропозицією 271,3 тис. грн.;
ТОВ «КСК ЛОГІСТІК» з пропозицією 313,9 тис. грн.

Звісно, всі учасники вираховували свої пропозиції із розрахунку постачання за тендерною документацією по 100 кг кропу та петрушки.

В торгах перемогло ТОВ «МКТ23», бо його пропозиція була нижче на 74,2 тис. грн. від очікуваної вартості. Також ця пропозиція на 27,2 тис. дешевше заявки ФОП Коваленко, та на 69,8 тис. грн. заявки ТОВ «КСК Логістік».

4 травня 2023 р. замовник уклав з переможцем договір.
Нібито перемога, але ні, ЗРАДА.

Так, згідно своєї тендерної пропозиції ТОВ «МКТ23» планує поставити 100 кг. петрушки та 100 кг. кропу за ціною 250 грн. за 1 кг. Замовник в техзавданні вимагав кожного виду зелені по 100 кг.

І ТОВ «МКТ23» в своїй пропозиції зазначає:
Кріп: 100 кг х 250 грн.= 7,5 тис. грн. Насправді має бути 25 тис. грн.;
Петрушка: 100 кг х 250 грн=7,5 тис. грн. Замість 25 тис. грн.
Арифметичні помилки при розрахунку пропозиції? Можливо…

Проте ми фіксуємо порушення друге: за законом в цьому випадку, замовник повинен був викласти вимогу учаснику, щодо усунення протягом 24 годин невідповідностей, щоб ТОВ «МКТ23» відкорегувало ціну на зелень. Постачальнику довелося би суттєво знизити ціну з 250 грн/кг до 75 грн/кг, бо суму за законом змінювати не можна.

Але знову ж, свідомо або несвідомо, тендерний комітет замовника також цього не зробив… Ну, можливо, не помітив…
А далі відбулося ще цікавіше.

Всупереч власної тендерної документації, та не зважаючи на те, що вказано в пропозиції «МКТ23», замовник укладає договір з переможцем, залишаючи ціну зелені незмінною, тобто по 250 грн/кг, але зменшуючи кількість зі 100 кг кропу на 30 кг, та петрушки зі 100 кг на 30 кг.

Це означає, що замовник за цим договором втрачає 140 кг зелені, що в гривні становить 35 тис. грн.

Майже немає сумніву, що замовник докупить ці 140 кг зелені на додадкові, або так звано «зекономлені» кошти, але вже за «прямим» (без використання електронної системи закупівель) договором, за невідомим цінами і, можливо, у того ж ТОВ «МКТ23».

Ще раз нагадаємо, що учасники, які програли на торгах, виходили з вимог тендерної документації та склали ціну своїх пропозицій із розрахунку 100 кг кропу та 100 кг петрушки. І, якщо б плутанини в цифрах не було, то результат торгів був іншим.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань» зафіксував всі порушення і вже готує звернення до Державної аудиторської служби України.

За даними YouControl, ТОВ «МКТ23» засновано лише 2 місяці тому, 1 березня 2023 року. Засновником та керівником його є Москаленко Костянтин Володимирович.
Він також є керівником «Стармілк-КР» яку пов’язують з ТОВ «Агроном-КР», через колишнього директора Марину Полат.

Окрім того «Агроном-КР» та «Стармілк-КР» мають спільний контактний номер телефону, а також за даними Сlarity-project, ще й спільну адресу електронної пошти.

Нагадаємо, «Агроном-КР» є одним з лідерів постачання продуктів харчування криворізьким закладам освіти, діяльність якого сьогодні розслідують правоохоронці.

В активі самого ТОВ «МКТ23» за 2 місяці вже 7 укладених договорів на загальну суму 650 тис. грн.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»
Тетяна Коріненко
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога