Кожна теплокровна істота на Землі повинна підтримувати оптимальну температуру тіла, аде тільки тоді вона буде здоровою, повною енергії та сил. Вказане правило стосується як собак, так і кішок, адже оптимальна температура тіла виконує роль своєрідного індикатора, який безпосередньо впливає на фізичний та фізіологічний стан тварин. Нормальна температура у собак має різне абсолютне значення, параметри якого залежать від породи тварини, її розміру та ваги, віку та загального стану організму. Контроль за нормальною температурою тіла собаки цілком лежить на його господареві, який окрім належної годівлі тварини та її регулярного вигулу повинен дбати про здоров’я собаки, забезпечуючи їй належний раціон харчування та відповідні умови для ночівлі.
Якими є оптимальні температурні показники у собаки
Розвиток механізмів, що відповідають за терморегуляцію організму собаки, відбувається одночасно з дорослішанням цуценяти, тому дещо підвищена температура у молодих собак є звичним явищем. Завдяки пришвидшеному метаболізму нормальною температурою для цуценяти та молодої собаки може бути показник в 39,0-39,5°С, після досягнення шестимісячного віку температура дещо зменшиться і з настанням статевої зрілості буде становити в середньому на 0,5°С менше.
Температура тіла собаки коливається також в залежності від її розміру. Так, оптимальною температурою:
- для собаки маленького зросту буде показник на рівні 38,3-39,0°С;
- у середніх за статурою собак є параметри в межах від 37,8 до 39,2°С;
- у собак, великих за розмірами і будовою є показники на рівні 38,6 — 39,4°С.
Водночас, зважаючи на деякі фізіологічні особливості кожного собаки, оптимальна температура може на 0,5-1,0°С відрізнятися від зазначених вище характеристик. Крім того, на температурні показники може впливати, наприклад, стан вагітності у самки (перед народженням цуценят температура тіла самки суттєво знижується, що може свідчити про те, що пологи відбудуться вже найближчим часом). Водночас, через агресивність, що провокує відповідні зміни емоційного стану температура собаки може на деякий час підніматися на 0,5°С.
Які ознаки можуть свідчити про підвищення температури у собаки
Про погіршення фізіологічного стану собаки, в тому числі через підвищення температури, може свідчити відсутність належного апетиту, незвична в’ялість та фізична слабкість тварини, яка зокрема стає помітною через надто блідий колір, який не притаманний слизовим оболонкам. Для замірювання температури тіла собаки можна скористатися як звичайним ртутним термометром так і його електронним аналогом (якщо собака має густу шерсть електронний термометр не завжди об’єктивно вимірює температурні показники).
Для того, щоб виміряти температуру собаки за допомогою звичайного ртутного термометра, його вістря на 1-2 см потрібно вставити анальний отвір тварини (для цієї процедури краще коли собака буде лежати на боці, а для доступу до місця вставлення термометра хвіст потрібно підняти, беручи його не за кінчик, а за основу).