Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів —  інформуємо, консультуємо, допомагаємо

У Кривому Розі пройшов воркшоп щодо того як малий та середній бізнес може отримати гранти. У семінарі взяли участь представники органів місцевого самоврядування, міського центру зайнятості, філії управління Ощадбанку України та підприємці, які вже мають досвід отримання грантів.

Відкриваючи захід, в.о. міського голови Юрій Вілкул сказав: «Незважаючи на важкі часи, ми докладаємо всі зусилля, щоб місто працювало та розвивалося. Наші комунальні підприємства стабільно працюють, ми тримаємо на постійному контролі всі питання життєдіяльності міста. Крім того, допомагаємо криворіжцям започатковувати власні справи, розвивати свій бізнес, а підприємствам — створювати нові робочі місця, тим самим, зміцнюючи економіку країни та Кривого Рогу. Взаємодіємо та допомагаємо підприємцям з різних питань. З березня було проведено 124 зустрічі з 661 підприємцем. Вже є позитивні результати, які радують і підприємців, і нас як владу. «Криворізький молокозавод №1» отримав грант на 7 млн 240 тис грн., підприємство «Промгруп», яке виробляє гірничо-металургійне обладнання, отримало грант на 5 млн. 250 тис грн. Загалом, з початку року 16 криворізьких підприємців отримало грантів на розвиток власної справи на суму 18 млн. грн. Очікується, що вони створять ще 81 нове робоче місце — цифра лише на перший погляд невелика, але це дуже важливо для людей, для підприємств».

У рамках міської програми розвитку підприємництва місто погашає відсотки по кредитам тим підприємцям, які створюють нові робочі місця. Крім того, у 2022 році суб’єкти господарювання, які використовують нерухоме майно комунальної власності (крім великого бізнесу), були повністю звільнені від сплати орендної плати, а з січня 2023 року рівень сплати становить лише 50%. Також, було скасовано плату за користування місцями розташування зовнішньої реклами на об’єктах комунальної власності.

Присутній на воркшопі керівник підприємства Сергій Бойко, директор молокозаводу №1 сказав: «У такий складний час дуже важливо отримувати підтримку від міста. Ми обговорюємо різні проблемні питання, нас чують та йдуть нам на зустріч. Наш молокозавод з початку цього року виготовив понад 2400 т продукції. Вся продукція виготовляється на новітньому європейському обладнанні й відповідає міжнародним стандартам якості. У цьому році ми скористалися державною грантовою програмою для переробних підприємств «еРобота: Новий рівень» і очікуємо надходження коштів в сумі 7,2 млн грн. на розвиток. Спрямуємо їх на придбання обладнання для ліній фасування готової продукції. Встановлення нового обладнання дасть можливість збільшити обсяги виробництва до 1 тис тон на місяць, вплине на покращення якості продукції та зменшення витрат на виробництво. Крім того, за умовами проєкту «єРобота» на нашому підприємстві буде створено додатково ще 25 робочих місць».

«Мене дуже зацікавила ця програма, адже я займаюсь бізнесом вже 13 років, а саме – кав’ярнею. У мене  багато ідей, маю у планах розширюватись та надавати більше робочих місць. Поки планую отримати малий грант, який складає – 250 тис. грн. Наразі, бізнес набирає обертів, каву всі п’ють. Тому, я впевнена, що цей грант зможе допомогти мені реалізувати свої бажання», — розповіла Юлія Дарага, приватний підприємець.

Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо0 Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо1 Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо2 Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо3 Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо4 Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо5 Ю. Вілкул: У складний воєнний час важливо, щоб бізнес  працював, тож сприяємо підприємцям у залученні  грантових коштів -  інформуємо, консультуємо, допомагаємо6

Джерело

Новости Кривого Рога