З 1 жовтня знову штрафуватимуть за торгівлю без касових апаратів

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає повернення штрафів за торгівлю без касових апаратів. Він набув чинності 1 серпня цього року. І з 1 жовтня будуть запроваджені чималі стягнення. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у ексклюзивному коментарі Українському радіо.

З 1 жовтня знову штрафуватимуть за торгівлю без касових апаратів

Державна податкова служба знову перевірятиме використання підприємцями реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів).  

Це передбачено законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», ухваленим Верховною Радою.

«Перевірки стосуються певних груп платників податків. Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства. Ми забезпечимо законну діяльність «білих» операторів і ліквідуємо «чорних», – повідомив Данило Гетманцев. 

Штрафуватимуть за кожну незафіксовану транзакцію. Сума стягнення залежатиме від вартості покупки та їх кількості. 

За перше порушення штраф складатиме 100% від продажу товарів, робіт або послуг. За друге і наступні – 150% вартості товарів, послуг або робіт, виконаних з порушеннями.

Джерело

Новости Кривого Рога