З кухаря – у військового: історія воїна Максима з Кривого Рогу, який після дронової атаки вчиться жити заново

30-річний Максим з Кривого Рогу відправився на захист України у перші дні повномасштабної війни. Чоловік залишив свою роботу кухарем, пішов на фронт, став сапером, виконував поставлені задачі на Донеччині. Нині він на реабілітації. Історію Героя розповідають у МОЗ.

З кухаря – у військового: історія воїна Максима з Кривого Рогу, який після дронової атаки вчиться жити заново

У лютому минулого року криворіжець через атаку дрона отримав важкі осколкові поранення, контузію. Максим пережив інсульт та втратив здатність мовлення. Він пройшов крізь 5 операцій. Попереду ще одна. 

«Через ураження мозку, зокрема мовно-чуттєвих зон, Максим майже не говорив. На початку реабілітації він міг спілкуватися лише простими звуками. Заняття з терапевткою мови та мовлення Лілією допомогли чоловіку розблокувати мовлення, яке було порушене травмою. Зараз Максим може сказати «Добрий день», добре читає, розпізнає слова та зіставляє їх із картинками. Унаслідок отриманих осколкових травм Максим не міг ходити без тростини. Після занять з фізичним терапевтом чоловік може пересуватися самостійно, але під наглядом», — зазначили у МОЗ.

Характер травм не дозволяв Максимові ходити без тростини. Після занять з фізичним терапевтом ситуація змінилася. Чоловік здатен пересуватися самостійно, але під наглядом. Продовжується робота над покращенням ходи. Фахівці хочуть навчити Максима долати сходи. Довготривала реабілітація допоможе у збільшенні сили й витривалості, проте, поки, на жаль, говорити про повне відновлення зарано. 

Підтримує Максима й ерготерапевт Регіна. Її задача – допомогти йому повернутися до самостійності, навчити обслуговувати себе у побуті. Ведеться праця над тим, щоб криворіжець міг сам вбратися в одяг, приготувати їжу, сходити до крамниці. 

«Наші заняття доволі різноманітні: в один день працюємо лише з кінцівкою, в інший — можемо, наприклад, щось приготувати. Він стає помітно самостійнішим і менше залежить від сторонньої допомоги. Раніше він часто уникав використовувати травмовану руку, але зараз старається і пробує виконувати завдання. Це дуже важливо», — зауважила ерготерапевт. 

Поруч з Максимом постійно мама. Жінка радіє кожному покращенню.

«Максим може говорити прості фрази та самостійно пересуватися. Для нас це вже прогрес», — прокоментувала вона.

Проєкт «Реабілітація травм війни» реалізується БФ «Пацієнти України за підтримки» посольства Швейцарії в Україні.

Нагадаємо, раніше ми давали історію прохідника шахти Володимира Кедьо, який з гірника перекваліфікувався у розвідника. Він переніс близько 20 оперативних втручань. 

Джерело

Новости Кривого Рога