Від 20:00 21 квітня і дотепер у Кривому Розі присутні метеоумови, за яких накопичуються забруднюючі речовини у приземному шарі атмосфери. Через це знижується розсіювання викидів, а як наслідок, викликається посилене відчуття запахів. Особливо тих, що мають стосунок до виробничих процесів. Про це повідомляє Аналітичний відділ якості атмосферного повітря міста.
Сьогодні зранку маємо специфічний аромат, типовий для коксохімічної сфери. Однак, автоматизована система екомоніторингу не зафіксувала перевищення норм. Цифри ось такі:
— діоксид азоту – 0,004–0,02 мг/м³
— діоксид сірки – 0,005–0,028 мг/м³
— оксид вуглецю – 0,5–1,3 мг/м³
— пил – 0,130–0,203 мг/м³
— озон – 0,035–0,083 мг/м³
— тверді частки ТЧ2,5 – 0,002–0,047 мг/м³
— тверді частки ТЧ10 – 0,004–0,071 мг/м³
Запах у Кривому Розі попри це присутній з кількох причин. Зокрема, у деяких речовин низький поріг відчуття – ми на них реагуємо задовго до того, як вони здатні досягти небезпечних для самопочуття концентрацій. Крім цього, буває комбінація кількох компонентів, через що утворюються запахові відтінки. Навіть коли жоден окремо не демонструє приріст за допустимі значення. Без погоди теж не обходиться – штиль, температурні інверсії, висока вологість. Через них викиди гірше розсіюються.
«Ураховуючи такі метеорологічні умови, на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направлено лист щодо посилення контролю за дотриманням технологічних нормативів викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел та вжиття заходів із недопущення забруднення атмосферного повітря для забезпечення безпечних для здоров’я та життя умов проживання мешканців міста», — йдеться у повідомленні Аналітичного відділу якості атмосферного повітря Кривого Рогу.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні влітку зміниться параметр номінальної напруги електрики.