З початку повномасштабної війни 700  маленьких українців знайшли нові родини

Цього року День усиновлення відзначають 17 вересня, разом із християнським святом Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. В цей день стало відомо скільки українців захотіли взяти до себе у сім’ю дитину та скільки малечі чекає на появу нових батьків. Повідомила статистичні дані та розвіяла деякі стереотипи стосовно дітей-сиріт голова правління Громадської організації «Українська мережа за права дитини» – Дар'я Касьянова.

З початку повномасштабної війни 700  маленьких українців знайшли нові родини

17 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Кожна дитина хоче житии у  люблячій родині, де її завжди підтримають. Проте реальність така, що не всі це мають. Згідно статистичних даних в Україні 15 697 дітей, які залишилися без батьківського піклування та чекають на усиновлення. В той час як виявили бажання усиновити дітей – 1656 осіб.  Тож на одного кандидата припадає близько 10 дітей, причому 70% з них – старшого віку. 
 
«Більшість хочуть усиновити здорову дитину до 5 років, але таких дуже мало. Значно більше дітей старше 11 років – понад 70%. І майже половина з них мають братів чи сестер, яких не можна роз'єднувати. Мало хто наважиться усиновити одразу сімейну групу по 3 чи 10 дітей», –  прокоментувала Дар‘я Касьянова.  
 
До того ж люди побоюються брати до родини дитину, яка має певні медичні діагнози чи інвалідність.  
 
Третина дітей-сиріт – перебувають в інтернатах. Часто люди вважають, що діти в  таких закладах завжди з інвалідністю. Але в більшості випадків причиною потрапляння дитини до інтернату ставало те, що батьки не справлялись з вихованням. Тому Дар’я наголосила на важливості розвитку соціальних послуг в громадах, щоб родини залишалися цілими. 
 
Станом на 19 липня за період активних воєнних подій в Україні всиновили близько 700 дітей. Про це стало відомо зі звіту Василя Луцика, голови Національної соціальної служби. 
 
Цього річ День усиновлення символічно збігається з християнським святом Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Кожна дитина заслуговує на батьківську турботу і не так важливо біологічно рідні батьки чи ні, адже діти розуміють мову любові.

Джерело

Новости Кривого Рога