З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»

У Кривому Розі продовжує свою роботу «Мобільний адміністратор» ЦНАП «Віза» та забезпечує доступність адміністративних та інших публічних послуг для громадян. Наразі не втрачають актуальності виїзди до переселенців у місця їхнього компактного проживання. 10 травня фахівець сервісу «Мобільний адміністратор» завітав до гуртожитку Криворізького фахового коледжу, в якому мешкають понад 150 переселенців із Херсонської, Луганської та Донецької областей.

З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»

У ЦНАПі «Віза» знають, наскільки важко переселенцям адаптуватися та влитися у життя нового міста. Тому задля комфорту людей і спрощення отримання адміністративних послуг для ВПО працює сервіс «Мобільний адміністратор». Для внутрішньо переміщених осіб звернутися до мобільних адміністраторів за довідкою, подати повідомлення про пошкоджене майно, отримати консультацію за місцем перебування дуже зручно. 

Наприклад, до гуртожитку Криворізького фахового коледжу Державного університету економіки і технологій фахівець сервісу «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза» завітав вже в третє. 

Гуртожиток приймає переселенців із квітня 2022 року. За весь період роботи в ньому мешкали більше 300 осіб. Наразі тут проживає понад 150 переселенців, з яких 38 дітей, переважно із Херсонської області. Менш представлені Луганська та Донецька області. 

«Мобільний центр «Віза» вже втретє завітав до наших мешканців. І я хочу сказати, що ВПО дуже вдячні за надання таких послуг. Бо їм не треба ходити по різним інстанціям у незнайомому місті, щоб оформити, переоформити чи відновити якісь документи. Люди задоволені та сподіваються, що і у подальшому будуть такі візити», — розповідає в. о. директорки відокремленого структурного підрозділу «Криворізький фаховий коледж» Державного університету економіки і технологій Алла Максимова.

Програмне забезпечення мобільної валізи дозволяє адміністратору на виїзді так само легко і зручно проводити прийом громадян, як і у приміщенні ЦНАПу. Це великий крок назустріч людям, які в умовах воєнного стану опинилися у складних життєвих обставинах втративши документи, житло, майно.

Так мешканка гуртожитку, Віра Павлівна, переселенка з Берислава Херсонської області, разом із своїм чоловіком та десятирічною онукою, була в окупації. Потім родина виїхала та дісталась до Кривого Рогу. Онуку дідусь та бабуся завдяки волонтерам у грудні переправили у Польщу до доньки, а самі лишились у нашому місті. Жінка каже, що Кривий Ріг для неї вже наче рідний: «Коли в чоловіка відкрилася виразка, його врятували у першій міській лікарні. Він довго лікувався. Та зараз все добре, дякувати лікарям. Тому й склалося, що Кривий Ріг мені став другим рідним містом».

Завдяки сьогоднішньому візиту до гуртожитку фахівця «Візи» Віра Павлівна вперше мала змогу скористатися зручним сервісом «Мобільний адміністратор».

«Це саме те, що мені зараз потрібно. Хотіла йти по місту шукати, де мені можна отримати необхідні послуги – а вони тут по місцю і всі одразу, – розповідає жінка. – Хочу чоловікові зробити закордонний паспорт, бо в мене є. Та треба подати на відшкодування пошкодженого житла. Був приліт поряд із будинком. Вибило двері, вікна, пошматувало стіни. Мій дідусь та онука злякались дуже. Тому й зібрались і поїхали. Дякувати богові та ЗСУ, зараз наше місто вже звільнили».

Відновлення втрачених документів та відшкодування пошкодженого житла – одні з затребуваних переселенцями послуг. Окрім них, під час таких виїзних прийомів внутрішньо переміщені особи можуть отримати електронні довірчі послуги, пакетні послуги за різними життєвими обставинами, послуги ДРАЦС та з призначення соціальних допомог й інші.

З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»1

З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»2

З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»3

З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»4

З турботою про переселенців: вже втретє до місця компактного розміщення ВПО у Криворізькому фаховому коледжі завітав «Мобільний адміністратор» ЦНАПу «Віза»5

Джерело

Новости Кривого Рога