За кордоном наразі перебуває понад 8 млн українців, – дослідження

Українців за кордоном стає більше. Станом на кінець червня за даними Міністерства закордонних справ за межі нашої держави поїхало 8 млн 177 тис. людей. МЗС не стверджує, що ця цифра – усі громадяни, які виїхали через повномасштабну війну. Про це заявив аналік даних ГО «Опора» Андрій Савчук.

За кордоном наразі перебуває понад 8 млн українців, – дослідження

За словами Андрія Савчука, мова про фактично 20% населення від тої частки, яка була в Україні до 24 лютого. Хтось поїхав через безпекові аспекти, для когось важливими стали речі гуманітарного спрямування. Загалом, українців не на рідній землі рахувати важко. Адже вони неохоче стають на консульський облік. Лише 1 людина з 16 перебуває на обліку. Це всього 6% від усієї кількості перебуваючих в інших державах. «Опора» неодноразово подавала запити до МЗС. Тому в громадській організації число тих, хто переїхав, вважають зростаючим.

«Загалом МЗС говорить про те, що понад половина українців з цих 8 млн перебувають лише у трьох країнах: Польща – на першому місці, Німеччина – на другому, і на третьому – США. Загалом українців багато так само у Чехії, Італії, Канаді, Ізраїлі», – зазначив представник «Опори».

Серед найчастіших причин, що спонукають українців повернутися назад, в «Опорі» виділили: 

— емоційний зв'язок з Батьківщиною.
— відновлення безпеки у своїй області мешкання. 
— возз’єднання з рідними. 

«Наприклад, для молодших респондентів найвагомішим чинником є наявність роботи в Україні, у той час, як для старших найважливішим фактором є відновлення безпеки у їхньому регіоні. І для респондентів віком старше 51 року емоційний зв’язок з Україною все ж є найбільш вагомим», — додала аналітикиня Анастасія Романюк. 

Щодо кількості внутрішньо переміщених осіб, то вона суттєво не змінювалася впродовж останніх місяців. Є близько 4,7 млн ВПО і вони живуть у різних регіонах. 60% переселенців – жінки, а 40% — чоловіки. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці у червні рекордно задонатили на оборону. 

 

Джерело

Новости Кривого Рога