З початку лютого на водоймах області загинули 4 людей. Ще 5 вдалося врятувати. Надзвичайники закликають не наражати себе на небезпеку, виходячи на тонкий лід.
«Найбільше нещасних випадків на воді сталося у Криворізькому районі. Один – у Самарійському. На жаль, є й загиблі, – зазначила директорка департаменту цивільного захисту Дніпропетровської ОВА Тетяна Куряченко. – Дотримуючись елементарних правил безпеки, трагедії можна уникнути. Не варто наражати себе на небезпеку й виходити на тонкий лід. Навіть тривалі морози – не гарантія, що на кризі безпечно».
Нагадаємо, черговий трагічний випадок на воді стався цими вихідними у Кривому Розі — 16 лютого, криворізькі рятувальники дістали з води труп чоловіка — поблизу вулиці Ботанічна Тернівського району Кривого Рогу у неділю вранці на місцевій водоймі, пляж Даманський, виявили тіло потопельника.
А 15 лютого 2025 року під Кривим Рогом троє рибалок провалились під кригу, один чоловік загинув. Того дня у Кудашевому під лід пішов 42-річний Олег Павученко.
Ставши свідком нещасного випадку на зимовій водоймі, слід негайно зателефонувати 101.
«Аби допомогти людині, що провалилася під лід, треба повзком дістатися до пролому. Протягнути постраждалому довгу мотузку, шарф, гілку, палку чи рукав одягу. Витягнувши його, просуватися до берега лежачи», – пояснила Тетяна Куряченко.
Вона додала: якщо ви самі провалилися під лід, найперше потрібно голосно покликати на допомогу. Вибиратися із пролому слід без різких рухів. Наповзати грудьми, по черзі витягати ноги. Далі – повзком рухатися туди, звідки прийшли.
Раніше ми писали: Через пониження температури рятувальники закликають громадян утриматися від виходу на лід в найближчі кілька днів. Особливо це стосується рибалок та дітей. Перший лід є найбільш небезпечним, оскільки саме в цей період часто трапляються нещасні випадки на водоймах.