За пів року на Дніпропетровщині сапери знешкодили майже пів тисячі боєприпасів

Після початку повномасштабної війни Україна стала найбільш замінованою країною у світі. Трапляються вибухонебезпечні предмети та боєприпаси від окупантів і на території Дніпропетровської області, особливо підведеної її частини, до якої відноситься і Криворізький район. Про те, скільки таких предметів знешкодили в області з початку року повідомляє Дніпропетровська обласна держадміністрація.

За пів року на Дніпропетровщині сапери знешкодили майже пів тисячі боєприпасів

Із початку 2023 року Дніпропетровські піротехніки виконали величезний об’єм роботи. Вони обстежили 37,7 гектарів найбільш небезпечних та замінованих територій регіону, а крім того – оглянули більше 2,6 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Останнє – особливо важливо в контексті діяльності наших аграріїв, для яких нині стартували жнива.

Крім того, піротехніки Дніпропетровщини часто виїжджають і до інших регіонів, зокрема – Херсонщини та Харківщини, де ця проблема стоїть ще більш гостро. 

У нашому регіоні ж із початку повномасштабної війни піротехніки знищили більше 6,6 тисяч вибухонебезпечних предметів. Очільник сектору гуманітарного розмінування Головного управління ДСНС в області Андрій Моторя каже: «Рятувальники продовжують працювати над тим, аби убезпечити людей від вибухонебезпечного ворожого залізяччя. Роботи багато. Виклики кожного дня. Зокрема, у Криворізькому районі фахівці перевіряють території поблизу ліній електропередач та газопроводів. Виїжджають і на Нікопольщину».

Жителям та гостям нашого регіону сапери наголошують – не потрібно в жодному разі чіпати підозрілі предмети. Якщо ви знайшли вибухову знахідку – перш за все, відійдіть від неї на безпечну відстань, а потім одразу викликайте поліцію або рятувальників.

Джерело

Новости Кривого Рога